Apple rozważało użycie ceramicznej koperty w Apple Watch 1. generacji

Pojawił się prototyp ceramicznego Apple Watcha – obiekt, który może sugerować, że Apple mogło chcieć użyć tego materiału w pierwszej generacji swojego smartwatcha.

Apple Watch 1. gen. z ceramiczną kopertą - prototyp

Firma Apple wprowadziła białą ceramiczną wersję Apple Watch Series 2, jako część swojej linii Edition następującej po złotej kopercie oryginalnej edycji. Wygląda jednak na to, że Apple mogło rozważać stworzenie białego ceramicznego zegarka Apple Watch dla oryginalnej serii. Obrazy udostępnione na Twitterze przez @DongleBookPro przedstawiają prototypową ceramiczną wersję oryginalnego zegarka Apple Watch. Z ceramiczną kopertą i pomalowany na biało prototyp wygląda jak oryginalna seria urządzenia, z wyjątkiem kilku szczegółów wskazujących, że jest to prototyp. Na przykład użycie tekstu Lorem Ipsum z tyłu urządzenia zamiast informacji o przepisach lub nazwa modelu, a także brak logo Apple’a.

Co ciekawe, Dongle twierdzi, że prototyp powstał w 2014 roku, poprzedzając pierwotną premierę pierwszego zegarka Apple Watch dla konsumentów, która miała miejsce w 2015 roku. Istnieją spekulacje, że Apple „mógł wypuścić model ceramiczny od razu zamiast czekać na Series 2 ”.

Ostatnim ceramicznym modelem Apple’a był Apple Watch Series 5, w którym zastosowano białą ceramiczną obudowę. Ten prototyp to najnowszy post w mediach społecznościowych, który pokazuje historię rozwoju Apple Watcha. W czerwcu prototyp Apple Watch Series 3 pokazywał „inteligentne złącza” do użytku z inteligentnymi opaskami.

W kwietniu 2020 roku kolekcja wczesnych prototypowych zegarków Apple została ujawniona przez kolekcjonera, który zdobył je rzekomo z zakładu zajmującego się e-odpadami. Chociaż zepsute i niezdolne do uruchomienia, uważano, że modele można jeszcze naprawić i przywrócić do działania.

źródło: AppleInsider