Apple Watch prawdopodobnie zmierzy ciśnienie, poziom glukozy i alkoholu we krwi

Z ujawnionych informacji od jednego z parterów biznesowych Apple’a, przyszły model Apple Watcha może dostać nowe funkcje pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy i alkoholu we krwi.

EKG na Apple Watchu

Jak donosi brytyjski The Telegraph, Apple jest jednym z największych klientów brytyjskiego startupu elektronicznego Rockley Photonics, donosi The Telegraph, który opracował nieinwazyjne czujniki optyczne do wykrywania wielu parametrów zdrowotnych związanych z krwią, w tym ciśnienie krwi, poziomu glukozy i alkoholu we krwi. Wskaźniki te są normalnie wykrywalne tylko przy użyciu bardziej inwazyjnego, przeznaczonego do tego celu sprzętu medycznego. Czujniki Rockleya wysyłają światło podczerwone przez skórę użytkownika, podobnie jak istniejące czujniki z tyłu Apple Watcha do pomiaru EKG, wykrywania tętna i poziomu tlenu we krwi.

Informacja o tym, że największym klientem firmy Rockley jest Apple, zbiegło się w czasie z przygotowaniem się startupu do wejścia na giełdę w Nowym Jorku. W dokumentach firmy stwierdzono, że Apple odpowiadało za większość jej przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat i że trwa „umowa na dostawy i rozwój” z firmą, na mocy której spodziewa się, że nadal będzie w dużym stopniu polegać na współpracy z Apple’em w odniesieniu do większości swoich przychodów.

Biorąc pod uwagę rozwój Rockley Photonics i skalę partnerstwa Apple’a z firmą, wydaje się praktycznie nieuniknione, że technologia nowych czujników firmy pojawi się niedługo w Apple Watchu.

Firma otworzyła biuro w San Jose, oprócz istniejących już oddziałów w Oksfordzie, Cardiff, Cork i Helsinkach. Rockley zapowiedziało, że jego czujniki nowej generacji mogą znajdować się w smartwatchach konsumenckich i innej elektronice już w przyszłym roku. Przypuszczalnie byłoby to zgodne z premierą modeli Apple Watch Series 8.

Pomiary zdrowotne na zegarku Apple Watch

Do tej pory plotki wskazywały, że nadchodzący Apple Watch Series 7 będzie monitorował poziom glukozy we krwi, ale komentarze Rockleya mogą wskazywać, że funkcja została opóźniona do 2022 roku. Możliwe jest również, że monitorowanie poziomu glukozy we krwi może nadal trafić do Apple Watch Series 7 w tym roku, a w przyszłym roku nastąpi znaczna ekspansja technologii Rockleya w urządzeniu z funkcjami takimi jak monitorowanie ciśnienia i alkoholu we krwi.

źródło: The Telegraph | MacRumors