Remastery Final Fantasy I-III na Androida i iOS-a pod koniec lipca

Firma Square Enix ogłosiła w zeszłym miesiącu podczas targów E3 2021, że wyda remastery pierwszych sześciu gier Final Fantasy na komputery PC i urządzenia mobilne.

Final Fantasy Pixel Remaster 2021

Japoński deweloper potwierdził, że wszystkie sześć gier Final Fantasy pojawi się na PC (przez Steam) 28 lipca 2021 roku. Square Enix ujawniło także, że pierwsze trzy gry Final Fantasy zostaną wydane na Androida i iOS jeszcze w tym miesiącu. Jeśli więc jesteś fanem Final Fantasy i chcesz grać w stare gry na swoim urządzeniu mobilnym, będziesz mógł je kupić od 29 lipca.

Wszystkie trzy gry Final Fantasy zostaną zremasterowane w pikselowej grafice 2D i wprowadzą następujące ulepszenia do oryginalnych tytułów:

  • Przerysowaną pikselową grafikę postaci i teł 2D, zawierającą kultowe projekty pikseli postaci Final Fantasy, stworzone przez Kazuko Shibuyę, oryginalnego artystę i obecnego współpracownika.
  • Pięknie przearanżowane ścieżki dźwiękowe, nadzorowane przez oryginalnego kompozytora Nobuo Uematsu.
  • Ulepszoną rozgrywkę, w tym sterowanie kontrolerem i dotykiem, zmodernizowany interfejs użytkownika, opcje automatycznej bitwy i nie tylko.
  • Dodatkowe dodatki, takie jak bestiariusz, galeria ilustracji, odtwarzacz muzyki i możliwość zapisywania w dowolnym momencie.

Nie ma jeszcze słowa o cenie, ponieważ nie są one dostępne w przedsprzedaży w sklepach App Store i Google Play, ale wersje PC wszystkich sześciu gier Final Fantasydostępne na Steamie za 265,18 zł, co obejmuje również 22% zniżki. Oczywiście każdy z tych zremasterowanych tytułów można kupić osobno w cenie od 39,99 do 65 zł.

źródło: phoneArena