Kiedy premiera Windows 11 i nowe funkcje?

Już w czwartek 24 czerwca 2021 roku firma Microsoft ma ogłosić najnowszą wersję systemu Windows 11, a dobrą wiadomością jest to, że nie będziemy musieli czekać na jego wydanie!

Główna tapeta systemu Windows 11

Kolejna generacja systemu Windows 11 to praktycznie odświeżona wersja Windowsa 10 z nowym interfejsem użytkownika. Okienka mają zupełnie nowy wygląd, nowe menu Start, powrót widżetów i wiele więcej. Nazwa kodowa nowego UX to Sun Valley, a jeśli jesteś podekscytowany systemem Windows, prawdopodobnie już o nim słyszałeś. Oprócz nowego menu Start są oczywiście zaokrąglone rogi, ponieważ Microsoft żegna się wreszcie z ostrymi prostokątami – co obiecywano już w ciągu ostatniej dekady. W nowej wersji jest też sporo nowości, takich jak kolorowe ikony folderów. W rzeczywistości przeprojektowano mnóstwo ikon. Windows 11 nie jest jednak tylko przeprojektowaną dziesiątką ponieważ pojawiły się zupełnie nowe funkcje. Na przykład użytkownicy systemu Windows na ARM w końcu będą mogli emulować aplikacje 64-bitowe.

Kiedy możesz zainstalować system Windows 11?

Jeśli lubisz żyć na krawędzi, można bezpiecznie założyć, że Microsoft wyda pierwszą wersję zapoznawczą systemu Windows 11 wkrótce po swoim wydarzeniu. Może to być popołudnie, a może to może być weekend – w każdym razie nie będzie trzeba długo czekać.

Co więcej, nie będzie nawet za bardzo niestabilny. To nie jest typowy cykl przedpremierowy firmy Microsoft, w którym niejawni testerzy systemu Windows testują mnóstwo niestabilnych wersji, zanim dotrą do czegoś gotowego do wydania. Będzie to niemal gotowy system operacyjny. Nie ma tutaj żadnych testów, jeśli chodzi o to, czy ludziom spodoba się nowy UX. Kompilacja wydana jako wersja zapoznawcza jest kompilacją RTM, a następnie będzie obsługiwana z aktualizacjami zbiorczymi.

Przeczytaj także: Microsoft usunie Edge’a z Windowsa już 13 kwietnia!

Jeśli nie chcesz być niejawnym testerem systemu Windows, musisz poczekać do tej jesieni. Można założyć, że system Windows 11 zostanie finalnie wydany w październiku lub listopadzie. Prawdopodobnie pojawi się wraz z aktualizacją systemu Windows 10 i prawdopodobnie będziesz mieć jakiś wybór, z którego systemu chcesz dalej korzystać.

Obejrzyj niektóre z nowości z wersji systemu Windows 11 (który wyciekł do sieci) na poniższym filmie:

System Windows nadal będzie aktualizowany jako usługa, więc nadal powinny pojawiać się półroczne wydania systemu Windows 11. Microsoft przedstawi to wszystko 24 czerwca 2021 roku, kiedy odbędzie się jego wielka konferencja. Windows 10 ma otrzymywać wsparcie jeszcze przez 4 lata.

źródło: XDA Developers