Jeśli wierzyć statystyce, to MacBook Pro z M1X pojawi się w listopadzie

Do tej pory mieliśmy różne przewidywania dotyczące tego, kiedy możemy spodziewać się premiery MacBook Pro z procesorem M1X – najnowsze przewidywania, to listopad 2021 roku.

Miesiące, w których wydawano komputery Mac od 2007 do 2021 r.
Miesiące, w których wydawano komputery Mac od 2007 do 2021 r.

Twierdzenie Jona Prossera o wydaniu nowego MAcBooka podczas WWDC 2021 oczywiście okazało się błędne, podczas gdy Bloomberg był bardziej ostrożny, sugerując, że nastąpi to „już na początku tego lata”. Mamy teraz kolejny nowy wpis, proponujący listopad… Odkrycie tagów słów kluczowych w oficjalnym filmie Apple’a na YouTubie miało dostarczyć dowodów na to, że spodziewane 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro zostaną ogłoszone, ale jest całkiem możliwe, że ktoś kto zamieszczał film uznał, że wszyscy zainteresowani MacBookiem Pro z M1X jest też zainteresowany konferencją WWDC.

Serwis ZDNet sugeruje, że być może historyczne trendy dat premier komputerów Mac mogą pomóc przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się nowych modeli.

Warto zwrócić uwagę na kilka trendów. Od 2007 do 2016 roku w październiku zawsze pojawiały się nowe komputery Mac. Wydaje się, że ten trend opadł w ciągu ostatnich kilku lat, ale zaczęły pojawiać się wydania nowych modeli w listopadzie i grudniu. Jednak wydaje się, że jedna stała data pozostaje stabilna przez cały okres od 2007 do 2020 roku: nowe komputery Mac wydawane sę w ciągu ostatnich trzech miesięcy każdego roku.

Spośród 64 wydań produktów od stycznia 2007 roku tylko dziewięć wydano w lipcu, sierpniu i wrześniu. Tak więc tylko 14% wszystkich wydań komputerów Mac miało miejsce w ciągu tych miesięcy. Bardziej interesujące jest to, że wszystkie z wyjątkiem jednego z tych letnich wydań miały miejsce w 2014 roku lub wcześniej. W ciągu ostatnich sześciu lat w tych miesiącach miało miejsce tylko jedno wydanie: ulepszone specyfikacje komputerów MacBook Pro, które miały miejsce w lipcu 2018 r. Więc tylko przewidując, można założyć, że jest mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli nowe Maki przed listopadem 2021 roku.

Wszystko to jest bardzo interesujące i oczywiście zupełnie bez większego znaczenia…

Wraz z przejściem na procesory Apple Silicon, firma wkracza w zupełnie nową erę komputerów Mac. Żaden historyczny trend nie ujawni się, kiedy firma wypuszcza kolejne zmiany w maszynach, zwłaszcza że Apple samo przyznało, że globalny niedobór chipów przeszkadza jej w planach. Krótko mówiąc, nowe maszyny będą dostępne, gdy będą dostępne.

Przewidywanie Bloomberga, że ​​„już na początku tego lata” jest tak niejasne, jak to tylko możliwe. „Już” nie ma sprecyzowanej daty „na początku” to termin subiektywny; a nawet „lato” nie ma jasnej definicji. Meteorolodzy określają to jako okres od 1 czerwca do 31 sierpnia, podczas gdy astronomowie twierdzą, że lato zaczyna się w dniu przesilenia, czyli 21 czerwca.

Jedyne spójne doniesienia na temat premiery MacBooka Pro M1X to „druga połowa 2021 roku” – i przynajmniej ta prognoza wydaje się bezpieczna.

źródło: 9To5Mac