Vivaldi 4.0 z tłumaczem i lepsza wydajnością!

Wydano uaktualnioną wersję alternatywnej przeglądarki internetowej Vivaldi 4.0, z narzędziami do tłumaczenia i wydajności w wersji beta.

Vivaldi 4.0

W naszej redakcji przeglądarki Safari firmy Apple lub Firefox Mozilli są najczęściej używane w naszej codziennej pracy. Oczywiście istnieją inne popularne przeglądarki internetowe, które cieszą się popularnością użytkowników naszej strony – takie jak Google Chrome czy Opera, ale komputerowa alternatywa Vivaldi jest jedną z najmniej znanych aplikacji tego typu – a szkoda! W przeciwieństwie do standardowych przeglądarek, które są najczęściej używane do surfowania przez ogół społeczeństwa, przeglądarka Vivaldi 4.0 ma kilka ekscytujących dodatków, które mogą zainteresować wielu użytkowników.

Vivaldi ma możliwość szczegółowej analizy historii przeglądarki i uzyskania wglądu we własne nawyki przeglądania – w tym widok kalendarza i grafiki ze statystykami i danymi wizualnymi. Dzięki Vivaldi możliwe jest również tworzenie w dowolnym momencie małych notatek w osobnym panelu i zarządzanie nimi wraz z linkowaniem do nich, a także dostosowanie układu do własnych potrzeb i preferencji.

W wersji przeglądarki Vivaldi 4.0, która została właśnie wydana, zespół programistów Vivaldi Technologies wdrożył kilka ekscytujących nowych funkcji, które powinny sprawić, że przeglądanie internetu będzie jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Na komputery i urządzenia z systemem Android dodano nowe narzędzie Tłumacz Vivaldi (Vivaldi Translate) – zintegrowaną, przyjazną dla prywatności funkcję tłumaczenia obsługiwaną przez Lingvanex i hostowaną przez Vivaldi, która utrzymuje tłumaczenia poza zasięgiem firm takich jak Google czy Microsoft.

Niecierpliwie wyczekiwane wersje beta Vivaldi Mail, Vivaldi Feed Reader i Vivaldi Calendar są teraz dostępne na komputery. Możesz użyć Vivaldi Mail Beta z istniejącymi usługami pocztowymi i kalendarzowymi, skonfigurować konto na vivaldi.net lub dodać zaufaną usługę zewnętrzną, taką jak Fastmail.

Oprócz nowej funkcji tłumaczenia, która jest przetwarzana przez serwer Vivaldi na Islandii i nie jest powiązana z żadną firmą zewnętrzną, Vivaldi 4.0 ma również dostępne trzy nowe standardowe układy: Essentials, Classic i Fully Loaded. Tutaj użytkownicy przeglądarki mogą zdecydować, jak minimalistyczne powinno być ich przeglądanie.

Tryby przeglądarki internetowej Vivaldi 4.0

Vivaldi 4.0 jest już dostępny na stronie zespołu programistów. Znajdziesz również szczegółowe zestawienie wszystkich nowych funkcji v4.0 w poście na blogu. Można również pobrać wersje beta Vivaldi Mail, Vivaldi Feed Reader i Vivaldi Calendar.

Na poniższym wideo możesz obejrzeć również nowe funkcje Vivaldi 4.0:

źródło: Vivaldi Blog | AppGefahren