OPPO działa w trosce o zrównoważony ekosystem

Wcielając w życie misję marki „Technology for Mankind, Kindness for the World”, OPPO podejmuje kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Oppo - zrównoważony ekosystem

Producent OPPO podsumowuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, których firma podjęła się w ubiegłym roku. Składają się na nie inicjatywy w zakresie poprawy jakości życia użytkowników, pracowników i społeczeństwa jako całości, a także działania OPPO wpływające na środowisko.

Certyfikacja TÜV Rheinland

Osiągnięcia OPPO w zakresie zrównoważonego rozwoju zostały zweryfikowane przez jednego z najbardziej zaufanych dostawców usług testowych TÜV Rheinland, w oparciu o międzynarodowe standardy. Dowodzi to, że OPPO stale pracuje nad gospodarką obiegową, która skupia się na wykorzystaniu zrównoważonych materiałów i zminimalizowanie generowanych z nich ilości odpadów.

OPPO stosuje obecnie zrównoważone procesy produkcyjne, obejmujące m.in. projektowanie, pakowanie i modernizację w kierunku przetwarzania materiałów. W rezultacie, TÜV Rheinland certyfikował również wyniki firmy w zakresie zrównoważonego zarządzania zasobami i redukcji emisji.OPPO, poza własnymi inicjatywami odpowiedzialności społecznej, współpracuje również z dostawcami w celu realizacji projektów zrównoważonego zarządzania i budowania bardziej zrównoważonego ekosystemu. Na przykład, zgodnie z kodeksem postępowania OPPO Social Responsibility Code of Conduct, firma nie współpracuje z dostawcami, którzy postępują niezgodne z prawem lub stosują nieetyczne praktyki, w tym zachowania monopolistyczne, łapówkarstwo czy korupcję.

Od momentu założenia firmy w 2004 roku, w OPPO jesteśmy zaangażowani w poprawę jakości życia naszych pracowników, klientów i partnerów, a także w poprawę naszego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Zrównoważony rozwój od zawsze był integralną częścią naszej strategii rozwoju. W efekcie stale zapewnia nam zdolność do innowacji i dostarczania najlepszych możliwych produktów i usług dla naszych użytkowników w tym, co nazywamy „Internetem Doświadczeń”. Zgodnie z misją naszej marki „Technology for Mankind, Kindness for the World” i naszą filozofią – Benfen (uczciwość, skromność, racjonalność i odpowiedzialność we współpracy), będziemy nadal inwestować w zrównoważony rozwój.
— Tony Chen – założyciel i CEO OPPO

Zrównoważony ekosystem OPPO

Działania OPPO doprowadziły do wielu przełomowych osiągnięć w 2020 roku, które szczegółowo opisano poniżej.

Działania Oppo na rzecz zrównoważonego rozwoju

W ramach swojego wkładu w gospodarkę cyrkularną, pod względem masy, w 2020 roku OPPO poddało recyklingowi 13 razy więcej produktów w porównaniu z rokiem 2019. Dodatkowo firma zaczęła stosować większą ilość materiałów odnawialnych, przy czym tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu stanowiły 35% materiałów zawartych w komponentach smartfonów. Jednocześnie w ubiegłym roku firma zredukowała również o 42,7% liczbę odpadów ogólnych i o 20% pośrednią emisję gazów cieplarnianych.

Ponadto OPPO konsekwentnie dba o swoich pracowników. W 2020 roku firma zorganizowała ponad 670 000 godzin sesji edukacyjnych i programów szkoleniowych, aby pomóc pracownikom w planowaniu i rozwijaniu ich kariery. Równie mocno OPPO dba o swoich użytkowników, dlatego firma podjęła kroki w celu lepszej ochrony prywatności ich danych. Obejmują one dodanie szeregu innowacyjnych funkcji do systemu operacyjnego ColorOS 11, a także uzyskanie certyfikatów dla rygorystycznych standardów ochrony prywatności danych, takich jak ISO (ISO/IEC 27001, 27018, 29151), TrustArc i ePrivacy.

W obliczu pandemii wirusa Covid-19, OPPO połączyło siły z globalną społecznością i zmobilizowało zasoby, aby zapewnić pomoc i wsparcie na całym świecie. m. in. w Tajlandii, OPPO przekazało ponad 20 000 masek N95 dla pracowników medycznych szpitala Siriraj w Bangkoku i rozdało zestawy medyczne do ponad 13 szpitali w całym kraju.OPPO wspiera również społeczności i kulturę na całym świecie poprzez inicjatywy takie jak program Campus Global Emerging Artists Project Renovators (Renovators). W 2020 roku OPPO uruchomiło drugi program Renovators, zapewniając platformę dla 3000 studentów ze 150 najlepszych uniwersytetów na całym świecie, aby uwolnić ich twórczą wyobraźnię.OPPO będzie nadal rozwijać własne inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju, współpracując jednocześnie z partnerami branżowymi w celu stworzenia lepszej przyszłości dla wszystkich.

Wkrótce firma opublikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju 2020.