Klawiszem „/” powrócisz do pola wyszukiwania w Google’u

Nowy skrót klawiszowy ułatwia szybkie przejście do omniboxa w wyszukiwarce Google i pozwala szybko zawęzić wyniki wyszukiwania, jeśli rezultaty są niezadowalające.

Skrót klawiszowy „/” backspace w wynikach wyszukiwania Google

Firma Google wprowadziła nowy skrót w swojej wyszukiwarce internetowej, który może szybko pomóc Ci zawęzić otrzymywane wyniki. Teraz, gdy jesteś na stronie wyników, możesz po prostu nacisnąć klawisz „/” – czyli tzw. ukośnik lub bakcspace, aby rozwinąć pole wyszukiwania i zacząć wpisywać dodatkowe frazy. Gigant technologiczny zaczął powiadamiać użytkowników o nowym skrócie, wyświetlając w lewym dolnym rogu komunikat na czarnym tle, które pojawia się po naciśnięciu dowolnego klawisza na stronie wyników wyszukiwania.

Gdy użyjesz nowego skrótu, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do pola wyszukiwania, w którym kursor tekstowy pojawi się obok pierwotnego zapytania. Pole wyszukiwania rozszerzy się nawet o sugestie dotyczące typowych wyszukiwań związanych z wpisanym terminem. To sprawia, że ​​idealnie nadaje się do wykorzystania, gdy chcesz objaśnić pierwotne wyszukiwanie – powiedzmy, jeśli chcesz zawęzić stronę wyników, tak aby wyświetlała głównie linki do stron dotyczących iPhone’a 12 zamiast wszystkich wersji iPhone’a – ale jeśli chcesz, możesz również użyć „/” do wpisania całkowicie nowego hasła.

Funkcja ta dołącza do skrótu ułatwień dostępu na karcie w wyszukiwarce Google. Naciśnięcie przycisku „tab” na stronie wyników powoduje podświetlenie łączy, dzięki czemu można otwierać witryny internetowe bez konieczności używania myszy lub gładzika.

źródło: Google