Google testuje tryb ciemny dla komputerowej wersji wyszukiwarki

Podobno Google rozpoczęło testy trybu ciemnego dla wyników wyszukiwania w swojej wyszukiwarce dla komputerów.

Google może wreszcie udostępnić użytkownikom komputerów swój ciemny tryb wyszukiwania. Serwis 9to5Google donosi, że użytkownicy odkryli testowanie ciemnego motywu w wyszukiwarkach Google na komputery stacjonarne. Wydaje się, że testy trwają krótko (użytkownik serwisu Reddit, Pixel3aXL, widział, jak pojawiają się i znikają w ciągu kilku godzin) i nie mają wpływu na stronę główną, ale działają w przeglądarkach innych firm, takich jak Firefox.

Wygląd trybu w każdej przeglądarce jest przynajmniej taki sam. Jeśli testowa wersja wyników wyszukiwania pojawi się na Twoim komputerze, zobaczysz ciemnoszare tło z białym logo Google i niebieskimi linkami.

Nie jest pewne, kiedy (lub czy) Google rozszerzy test na więcej osób. Nie będzie jednak zaskoczeniem, jeśli w nadchodzących miesiącach nastąpi szersze wdrożenie. Zarówno system macOS, jak i Windows 10 od jakiegoś czasu mają ciemne motywy, a sam Chrome obsługuje tryb ciemny dla poszczególnych witryn.

Tryb ciemny w wyszukiwarce Google

Ciemny tryb strony wyszukiwania na komputerach pozwoliłaby odpocząć naszym oczom podczas nocnych sesji komputerowych w wyszukiwarce Google’a.

źródło: 9TO5Google | Engadget