Co Apple może pokazać na konferencji „Spring Loaded” 20 kwietnia?

Coroczne wiosenne wydarzenie firmy Apple odbedzie się w tym roku pod hasłem „Spring Loaded” i będzie można go oglądać online we wtorek 20 kwietnia 2021 roku – sprawdź, czego się spodziewać?

Konferencja Apple: Spring Loaded - 20 kwietnia 2021 r. o godz. 19.00 czasu polskiego

Apple oficjalnie zapowiedziało dzisiaj kolejne wydarzenie związane z premierą nowych produktów, które odbędzie się 20 kwietnia 2021 roku. Konferencja „Spring Loaded”, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, odbędzie się całkowicie online i będzie ją można oglądać w internecie. Oczywiście Apple nie zdradziło, co zamierza zaprezentować, ale plotki wskazują na wiele nowych iPadów, a także możliwość pojawienia się AirPodsów nowej generacji, szybszego Apple TV i długo oczekiwanego debiutu trackerów przedmiotów AirTags. Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple’a ds. globalnego marketingu, zajawił wydarzenie na Twitterze – opublikował animowany obraz przedstawiający kolorowe wiosenne wiry tańczące wokół okrągłej siedziby Apple’a (możesz obejrzeć poniżej).

Podczas pandemii COVID-19 Apple zamieniło wirtualne wydarzenia w formę sztuki. Firma kontynuuje także w tym roku swoją udaną, dostępną tylko online, ogólnoświatową konferencję dla deweloperów WWW.

A więc jakie są plany wydarzenia „Spring Loaded”, które będzie transmitowane na żywo w witrynie Apple, w aplikacji Apple Events i na YouTubie we wtorek 20 kwietnia 2021 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego?

Poniżej mamy kilka domysłów i podpowiedzi na temat nadchodzących produktów, które mogą zostac zapowiedziane już za tydzień.

iPad Pro z pięknym wyświetlaczem mini-LED

Seria iPadów Pro 2021 może być początkiem przyszłotygodniowego wydarzenia. Chociaż nie oczekuje się całkowitego przeprojektowania, zmodernizowany tablet może być pierwszym z mini-wyświetlaczem LED poprawiającym jego wygląd. Niedawne plotki wskazywały, że 12,9-calowy iPad Pro otrzyma ulepszony wyświetlacz, ale dostawy mogą być ograniczone z powodu „niskiej wydajności produkcji”.

Szybszy procesor z serii A14 pozostaje bezpiecznym rozwiązaniem dla profesjonalnych tabletów nowej generacji. I jako opcja mogliśmy dostać pierwszego iPada z 5G.

Liczne niepotwierdzone raporty z ostatnich miesięcy wskazują na to, że iPad Pro 2021 znalazł się na liście kandydatów na kwietniowe wydarzenie Apple.

Całkowicie przeprojektowany iPad mini

Minęło dużo czasu, odkąd iPad mini był w centrum uwagi, ale może właśnie teraz przyszedł czas na nową generację? Edycja z 2021 może ulec dramatycznym zmianom. Ramki ekranu mogą się znacznie zmniejszyć, rzekomo umożliwiając zwiększenie wyświetlacza do ponad 9 cali.

Nie wiadomo, czy to wpłynie na cenę. Obecna wersja 7,4-calowa to najmniejszy tablet Apple’a, który mimo wszystko kosztuje więcej niż 10,5-calowy iPad.

Obecny iPad mini zadebiutował w marcu 2019 roku, więc możliwe, że nadchodzi aktualizacja.

Apple Pencil 3

Możliwe, że zaprezentowany zostanie też Apple Pencil 3. Rzekomo będzie krótszy niż obecna wersja, chociaż nie jest jasne, czy nie będzie się różnić także w innych aspektach.

Apple TV zorientowany na gry

Obecny dekoder Apple TV pojawił się w 2017 roku i istnieje stłumiony popyt na odświeżoną wersję. Na szczęście niepotwierdzone doniesienia z 2020 roku wskazywały, że w tym roku pojawi się nowa wersja.

Może to obejmować szybszy procesor i skupienie się na grach. Niemal we wszystko z Apple Arcade można grać na Apple TV, ale chip w ostatnim modelu zaczyna pokazywać swój wiek.

Przecieki nie precyzują, czy nowy Apple TV pojawi się w kwietniu. Tylko gdzieś w 2021 roku. Ale ci, którzy są zmęczeni czekaniem na wymianę, z pewnością są zniecierpliwieni

AirPods 3 to nowe funkcje

Oczekuje się, że słuchawki bezprzewodowe AirPods drugiej generacji zostaną zastąpione nową wersją, która dodaje sterowanie dotykowe z modelu AirPods Pro. Ogólny projekt podobno również jest ulepszany, z mniejszymi pałąkami bardziej podobnymi do modelu z wyższej półki. Ulepszone „zwykłe” słuchawki AirPods podobno nie będą miały jednak zaawansowanych funkcji, takich jak redukcja szumów.

AirPods 3 może zadebiutować podczas imprezy w przyszłym tygodniu. Jednak zaufany prognostyk Apple’a, Ming-Chi Kuo, twierdzi, że nie pojawią się one przed jesienią.

Wreszcie AirTags

Apple może wejść do zupełnie nowej kategorii produktów wraz z debiutem AirTags. Plotki o tych trackerach przedmiotów zaczęły krążyć już w 2019 roku – a teraz być może w końcu je zobaczymy. Wersje beta systemu iOS 14.5 wskazują na obecność tego typu akcesorium.

Podobno będzie można przyczepić AirTags do kluczy lub torebki, a iPhone z łatwością wyśledzi urządzenie, jeśli zostanie zgubione.

Spring Loaded: jak oglądać konferencję Apple’a 20 kwietnia 2021 roku?

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz 19.00 czasu polskiego we wtorek 20 kwietnia na stronie Apple’a na YouTubie, w aplikacji mobilnej i na tvOS – Apple TV. Konferencję możesz również obejrzeć na YouTubie pod poniższym linkiem. Przejdź tam teraz, aby ustawić przypomnienie o wydarzeniu.

źródło: Apple | Cult of Mac