WWDC 2021 po raz kolejny odbędzie się online

Coroczne wydarzenie dla programistów Apple’a – WWDC21 odbędzie się w tym roku od 7 do 11 czerwca i już drugi rok z rzędu całkowicie online.

WWDC 2021 - Apple

Apple zazwyczaj prezentuje nowe oprogramowanie podczas konferencji WWDC i podobnie będzie zapewne także i w tym roku. Tegoroczna impreza WWDC 2021 rozpocznie się 7 czerwca i potrwa 4 dni do 11 czerwca. Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich programistów, odbędzie się w internecie, a nie w siedzibie Apple’a w Cupertino w Kalifornii. W zeszłym roku, po raz pierwszy od 31 lat, Apple odwołało konferencję WWDC 2020 w swojej siedzibie z powodu pandemii i zaprosiło wszystkich na wirtualną edycję.

WWDC to jedno z największych wydarzeń roku Apple’a. Firma zazwyczaj ujawnia nowe werje oprogramowania. W tym roku będzie to zapewne iOS 15 dla iPhone’a, iPadOS 15 dla iPada, macOS 12 dla Maca, tvOS 15 dla Apple TV i watchOS 8 dla Apple Watcha. Jednak zdarzało się, że firma prezentowała także nowe produkty sprzętowe – podczas WWDC w 2017 roku Apple zapowiedziało HomePoda, a w 2019 roku Maca Pro.

Na zeszłorocznym WWDC Apple ujawniło, że zacznie odchodzić od procesorów Intela i będzie tworzyć własne chipy procesorowe dla komputerów Mac.

Oprócz zaprezentowania nowego oprogramowania i produktów sprzętowych, Apple będzie organizować sesje online i laboratoria 1 na 1 dla programistów, a także inne formy komunikacji projektantów z inżynierami Apple’a.

Tegoroczna impreza będzie zawierała również wyzwanie programistyczne dla studentów: Swift Student Challenge WWDC21.

Swift Student Challenge (Apple 2021)

źródło: Apple