Tak mogą wyglądać AirTags firmy Apple

Pojawiły się kolejne zdjęcia przedstawiające wygląd lokalizatora AirTag firmy Apple – najnowsze doniesienia wskazują, że urządzenie bądzie kosztować około 39 dolarów.

AirTags firmy Apple - koncepcja

Najnowsze plotki na temat lokalizatora AirTags firmy Apple’a wskazują, że urządzenie będzie nieco większe niż moneta 5 zł i około sześciokrotnie grubsze. Takie wymiary podaje Max Weinbach (za pośrednictwem kanału YouTube EverythingApplePro). Według Weinbacha AirTag będzie dostępny w jednym rozmiarze 32 mm x 32 mm x 6 mm – czyli nieco mniejszy niż Samsung Galaxy SmartTags (39 mm x 39 mm x 9 mm ) i trochę większy niż Tile Sticker (27 mm x 7,3 mm). Poprzednia plotka pochodząca od L0vetodream sugerowała, że ​​Apple udostępni „AirTags” w dwóch rozmiarach, ale nie jest do końca jasne, dlaczego wymagane byłyby dwa rozmiary. Opierając się na obrazach znalezionych w wewnętrznej kompilacji iOS 13, „AirTagi” to małe, okrągłe białe znaczniki z logo Apple’a z przodu. Prawdopodobnie będzie je można przymocować do różnych przedmiotów za pomocą przylepca lub punktu mocowania, takiego jak pierścień, i może istnieć wiele sposobów użycia ich z różnymi przedmiotami.

Według źródeł detalicznych Weinbacha miałoby wynikać, że „AirTagi” będą kosztować około 39 USD (ok. 150 zł) za sztukę (SmartTagi Samsunga kosztują 29,99 USD). Pozostaje jednak pytanie, kiedy zostaną udostępnione.

Nowa zakładka „Elementy” włączona domyślnie w aplikacji Find My w wersji beta iOS 14.5 dała pewną nadzieję, że długo oczekiwane urządzenie Apple’a do śledzenia przedmiotów „AirTags” zostanie wkrótce wydane. Apple zapowiedziało, że iOS 14.5 zostanie wydany „wczesną wiosną”, ale konkretna data premiery pozostaje wciąż niejasna.

Weinbach uważa również, że Apple ogłosi nowe produkty „wkrótce”, albo w komunikacie prasowym, albo podczas jakiegoś wydarzenia, chociaż plotki o wydarzeniach do tej pory się nie sprawdziły. Zgodnie z filmem na YouTubie autorstwa Jona Prossera, Apple planuje zorganizować kwietniowe wydarzenie w tym roku. Sam Prosser przyznaje, że warto potraktować plotki o kwietniowym wydarzeniu z pewnym sceptycyzmem, ponieważ będzie to pierwsze kwietniowe wydarzenie Apple’a od 11 lat, ale mówi, że źródło, z którego uzyskał tę informację, jest bardzo wiarygodne.

Tak czy inaczej, nowe doniesienia każą nam się spodziewać, że pojawią się 3 nowe produkty w kategoriach: tablety, urządzeń do noszenia (wearables) i akcesoria.

Urządzenia do noszenia to „prawdopodobnie” nowe, sezonowe paski do Apple Watcha, nowe kolory pasków Solo Loop i prawdopodobnie nowy styl w tej kategorii. Podobno nowy iPad Pro to nowy tablet, a „AirTags” będzie zaliczać się do kategorii akcesoriów.

Masowe dostawy komponentów wyświetlaczy mini-LED dla nowego iPada Pro o przekątnej 12,9 cala rozpoczną się podobno w drugim kwartale 2021 roku, czyli od kwietnia do czerwca. Mark Gurman z Bloomberga twierdził wcześniej, że Apple planuje ogłosić nowe iPady już w kwietniu, w tym nowe 11-calowe i 12,9-calowe modele „iPada Pro”.

źródło: MacRumors