Google I/O 2021 odbędzie się online od 18 do 20 maja

Po dwóch latach, wydarzenie Google’a dla programistów Google I/O powraca i będzie można w nim wziąć udział wirtualnie już w maju!

Google I/O 2021 online

Kiedy pandemia dotarła do Stanów Zjednoczonych na początku zeszłego roku, firmy próbowały wyczuć, co mogą zrobić ze swoimi cyklicznymi wydarzeniami dla programistów. Dla Apple’a i Microsoftu oznaczało to przejście na wirtualizację – coś, co firmy już dawno zrobiły z różnymi rezultatami. Dla Google’a oznaczało to całkowite odwołanie I/O 2020. Firma odwołała konferencję dla deweloperów, która odbywała się tradycyjnie każdego maja w Mountain View, w kalifornijskim amfiteatrze Shoreline.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych programistów, pracowników i lokalnych społeczności – oraz zgodnie z ostatnimi zaleceniami dotyczącymi „ zostań w domu” wydanymi przez lokalne hrabstwa Bay Area – niestety nie będziemy organizować I/O w tym roku – napisała wówczas firma.

Po rocznej przerwie, choć sytuacja pandemiczna się nie zmieniła, wydarzenie powróci w formie wirtualnej. Firma Google wysłała dziś swoje zwyczajowe zaproszenia w formie łamigłówek, zwracając uwagę, że wydarzenie I/O 2021 odbędzie się w od 18 do 20 maja 2021 roku. Podobnie jak inne niedawne wydarzenia, także I/O będzie tylko w formie online – ta wersja konferencji dla deweloperów będzie dostępna dla wszystkich bezpłatnie. (Zakładamy na żywo).

Google dołącza tym samym do wielu firm, które nadal organizują wirtualne wydarzenia w 2021 roku. Chociaż agresywne wdrażanie szczepionek rozpoczęło się w Stanach Zjednoczonych, wciąż istnieje wiele pytań i obaw związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa w dużych zgromadzeniach – nawet takich jak I/O, które są tradycyjnie na świeżym powietrzu.

Tutaj możesz zarejestrować się na Google I/O 2021 online:

Zarejestruj się
Plakietka Google I/O 2021

Firma Apple niedawno ogłosiła drugą wirtualną konferencję WWDC, zaplanowaną na czerwiec, podczas gdy Microsoft zorganizuje swoją od 25 do 27 maja.

źródło: Google