W tym roku Google I/O 2020 nie odbędzie się nawet online

Google oficjalnie anulowało konferencję programistów Google I/O 2020 – firma ogłosiła, że wydarzenie nie odbędzie się „w tym roku w jakikolwiek sposób”.

Google I/O 2020 nie odbędzie się w ogóle

Kiedy Google ogłosiło po raz pierwszy zmianę planów związanych z I/O 2020 na początku tego miesiąca, firma poinformowała, że ​​„zbada inne sposoby zorganizowania wydarzenia Google I/O, aby jak najlepiej połączyć się ze społecznością programistów”.

W tym czasie wydawało się, że firma będzie organizować prezentacje i warsztaty online, podobnie jak Apple, które zapowiedziało że tegoroczna konferencja WWDC 2020, odbędzie się w całości przez internet. Jednak w odpowiedzi na obecną sytuację w Kalifornii związanej z trwającą epidemią koronawirusa, Google nie będzie w ogóle organizować swojego wydarzenia w tym roku.

„W tej chwili najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest skupienie uwagi na pomaganiu ludziom w stawianiu czoła nowym wyzwaniom. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym społecznościom zachować bezpieczeństwo, informacje i łączność ”, czytamy na Twitterze Google Developers.

Na razie Google planuje udostępniać szczegółowe informacje o nadchodzących aktualizacjach i nowościach w systemie Android na swoich blogach i w postach na forum społeczności.

Czy Apple i Microsoft zrezygnują ze swoich planowanych organizowania konferencji online? Tego na razie nie wiemy – mam jednak nadzieję, że nie.

źródło: Engadget via Google Developers