Wahadłowiec Discovery NASA (10283) z LEGO już 1 kwietnia 2021 r.

Lego zapowiada swój największy i najbardziej szczegółowy zestaw promu kosmicznego – to z pewnością wyleczy moją depresję i ucieszy moich znajomych – zapalonych fanów LEGO!

LEGO - Wahadłowiec Discovery NASA (10283)

Z okazji 40. rocznicy wystrzelenia pierwszego wahadłowca, LEGO we współpracy z NASA wypuszcza nowy zestaw Wahadłowiec Discovery NASA (oryg. Discovery Space Shuttle) – numer zestawu #10283. Discovery nie był pierwszym wahadłowcem, który wzbił się w powietrze – to był Columbia, który prawdopodobnie wzbudza zbyt wiele smutnych uczuć jak na zestaw LEGO – ale to prom Discovery wystrzelił Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który również znajduje się w zestawie. Wahadłowiec będzie dostępny od 1 kwietnia 2021 roku za 799,99 zł. Zestaw składa się aż z 2354 elementów, w tym trzech nowo zaprojektowanych elementów na przednią szybę i ładownię. Zawiera również 108 srebrnych elementów lakierowanych – najwięcej ze wszystkich zestawów LEGO.

Zestaw konstrukcyjny dla dorosłych LEGO® Wahadłowiec Discovery NASA (10283) to gratka dla miłośników kosmosu. Zaawansowany model złożony z 2354 elementów pozwala zbudować nie tylko wahadłowiec Discovery, ale też kosmiczny teleskop Hubble’a wyniesiony na orbitę przez NASA w 1990 r. podczas misji STS-31..

W komplecie są instrukcje budowania w formie albumu, które przedstawiają inspirujące szczegóły projektu. Kilka podstawek pozwoli zamienić wahadłowiec w przykuwającą uwagę ozdobę domu lub biura. Model wahadłowca w skali 1:70 ma ok. 21 cm wysokości, 54 cm długości oraz 34 cm szerokości, dzięki czemu doskonale nadaje się na ozdobę.

Ten zestaw Discovery to duży krok naprzód w stosunku do poprzednich zestawów Lego Space Shuttle, takich jak Lego 10231 i 7470, nie tylko pod względem liczby elementów, ale także pod względem ogólnej elegancji i poziomu szczegółowości. Elewony na skrzydłach można przechylać w górę iw dół, obracając środkowy silnik, przednie krawędzie skrzydeł mają szare elementy reprezentujące te z prawdziwego wahadłowca, a podciągnięcie kabiny pilota odsłania środkowy pokład dla malutkich astronautów.

LEGO - Wahadłowiec Discovery NASA (10283) - widok z góry

Biorąc pod uwagę, że od dziecka czerpię ogromną radość z konstrukcji LEGO, jestem w pełni przekonany, że ten zestaw uleczy mój wszechobecny egzystencjalny lęk w czasach pandemii. Już wiem, że moi ziomkowie z grupy LEGO, też będą leczyć się skrycie tym zestawem!

Zestaw można zamówić na stronie internetowej LEGO.

źródło: LEGO