Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO już 1 lutego

Najnowszy 864-elementowy zestaw Lego Ideas – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zostanie wydany 1 lutego 2020 roku i będzie kosztował tylko 319,99 zł.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (LEGO Ideas 2020)

W skrócie: platforma Lego Ideas po raz kolejny wydaje ciekawy zestaw klocków w ramach projektu crowdsourcingowego. Zestaw Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (International Space Station), który z pewnością zachwyci zarówno kolekcjonerów LEGO, jak i miłośników kosmosu.

Aż 864-częściowy zestaw zawiera samą stację kosmiczną z dwoma obrotowymi przegubami i ośmioma regulowanymi panelami słonecznymi, a także ruchome ramię robota Canadarm2. Zestaw zawiera stojak, dwie mikrofotografie astronautów, miniprom kosmiczny NASA i trzy ministatki towarowe.

Złożony model ma 30 cm (12 cali) długości, 48 cm (19 cali) szerokości i ok. 18 cm (7 cali) wysokości. W pudełku znajdziemy także 148-stronicową broszurę z mnóstwem faktów na temat ISS, a także twórcy i projektanta modelu.

Program Lego Ideas był prawdziwym dobrodziejstwem dla fanów klocków w ciągu ostatniej dekady. Na przykład w zeszłym miesiącu jeden z fanów przedstawił projekt niedawno zaprezentowanego przez Teslę Cybertrucka, który uzyskał poparcie ponad 10 000 zwolenników.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO

Klocki LEGO wciąż są częścią popkultury– kilku producentów samochodów wykorzystało klocki do stworzenia realistycznych replik samochodów. Fox ma nawet zaprezentować w przyszłym miesiącu reality show o nazwie LEGO Masters, w którym zmierzą się zespoły entuzjastów ze sobą, aby zobaczyć, kto może zbudować najdziksze i najbardziej wyszukane dzieła.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Lego jest przeznaczona dla osób w wieku 16 lat i starszych, ale jestem pewien, że młodsi budowniczowie mogą czerpać z tego trochę radości, jeśli zechcesz im pomóc.

źródło: LEGO (1) via TechSpot