„Jetpack Joyride 2” po 9 latach od pierwszej części!

Popularna platformówka mobilna typu endless runner – „Jatpack Joyride” doczekała się sequela „Bullet Rush”– 9 lat od wydania pierwszej części.

Jetpack Joyride 2 (od Halfbrick)

Studio Halfbrick Studios osiągnęło niezwykły sukces, gdy wypuściło grę mobilną Jetpack Joyride na iOS-a w 2011 roku. Następnie tytuł został także wydany na Androida w 2012 roku, aby wykorzystać ten sukces. Wydawałoby się, że Halfbrick od tamtej pory nie pracował nad nową częścią, aż tu nagle studio wraca do swoich korzeni dzięki premierze długo oczekiwanej kontynuacji Jetpack Joyride 2: Bullet Rush. Kontynuacja dodaje elementy strzelanki do znanej gry auto-runner, aby urozmaicić rozgrywkę.

Zobacz także: Zremasterowany „Monster Dash” już dostępny!

Obecnie gra jest dostępna tylko w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii, więc jeśli mieszkasz w jednym z tych regionów, możesz pobrać tę grę, aby zobaczyć, jak wygląda rozgrywka.

Halfbrick Studios wydało także zwiastun Jetpack Joyride 2: Bullet Rush, który możesz obejrzeć poniżej. Jak widać, gra wciąż jest endless runnerem, w którym zbierasz monety, ale tym razem możesz również strzelać z broni podczas nieustającego biegu, co powinno dodać dodatkową warstwę strategii do gry.

Wiemy również, że Jetpack Joyride 2 jest teraz oparty na planszach, a nie nieskończonych scenach, i że główny bohater ma teraz pasek zdrowia – to są dwa punkty sporne w recenzjach w sklepie Google Play. Recenzje użytkowników wskazują również, jak te zmiany mogą podejrzanie dobrze nadawać się do agresywnej monetyzacji, co nie jest dobrą nowiną.

Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że Jetpack Joyride 2 został wydany, aby trochę zarobić na samym tytule. Mimo, że zakupy w aplikacji wynoszą obecnie tylko 4,99 USD (ok. 18,99 zł) za przedmiot, mam wrażenie, że to się zmieni w dniu premiery lub później, zwłaszcza że oryginalny tytuł oferuje zakupy w aplikacji w cenie nawet 119,99 USD (ok. 451 zł) za przedmioty specjalne.

Może Cię zainteresować również: Planszowa wersja gry mobilnej „Jetpack Joyride” od 10 lipca!

Pewne jest jednak to, że Jetpack Joyride 2: Bullet Rush pojawi się na Androidzie niedługo po wydaniu w wybranych krajach, więc to tylko kwestia czasu, zanim zostanie udostępniony szerszej grupie użytkowników z pozostałych krajów.

Jeśli więc chcesz rzucić okiem na nową stronę w sklepie Google Play lub App Storze. Póki co, grę można pobrać w wybranych krajach na iPhone’a (iOS) lub Androida, jeśli masz założone konto w sklepie kanadyjskim, australijskim lub nowozelandzkim:

źródło: Android Police