Planszowa wersja gry mobilnej „Jetpack Joyride” od 10 lipca!

Gra mobilna „Jetpack Joyride” trafi od 10 lipca na Kickstartera, jako gra planszowa – to kolejny przypadek, gdy mobilna wersja gry przerabiana jest na planszówkę.

Gra planszowa Jetpack Joyride

Dynamiczna gra mobilna „Jetpack Joyride” od HalfBrick doczekała się swojej analogowej wersji, w postaci oficjalnej gry planszowej, która zostanie wydana przez Lucky Duck Games i zaprojektowana przez Michała Gołębiowskiego.

Jetpack Joyride został pierwotnie stworzony przez studio Halfbrick (twórców Fruit Ninja) i wydany na urządzenia z systemem iOS w 2011 r., zanim gra pojawiła się na Androidzie, Playstation i innych platformach.

Szybka gra platformowa (typu „endless run”) polega na tym, że gracze stukają w ekran, aby nawigować unoszącym się w powietrzu bohaterem Barry’ego Steakfriesa. Po drodze trzeba zbierać monety i unikać wiele przeszkód i wrogów. Wraz z postępem gry trzeba wykonać coraz więcej zadań, aby zupgrade’ować wyposażenie bohatera.

Przeczytaj także: „Dan The Man” nowa gra mobilna od Halfbrick Studios

W wersji gry planszowej od Luck Duck Games będzie trzeba nadążać w czasie rzeczywistym i rywalizować z nawet 4 graczami wyłapujących punkty ze wspólnej puli i też będzie trzeba omijać zagrożenia i pułapki. W trwającej trzy rundy grze, po drodze będzie trzeba także zbierać monety i kompletować karty misji, zdobywając przydatne gadżety. Jak to w grach planszowych bywa, ten kto zdobedzie najwięcej punktów wygrywa.

Planszówka Jetpack Joyride na stole

Choć gra dzieje się w czasie rzeczywistym, jej twórcy twierdzą, że nie będzie ona tak gorączkowa i dynamiczna jak mobilny oryginał. Skupiono się bardziej na aspektach logicznych i rywalizacji z innymi graczami.

Kiedy gra planszowa Jetpack Joyride pojawi się w sprzedaży?

Niestety nie miałem okazji jeszcze zobaczyć gry ani prototypu na żywo – bardzo liczę, że uda się ją zdobyć wcześniej, bo wersja mobilna zabrała mi kilka dobrych dni :)

Elementy gry planszowej Jetpack Joyride

Jetpack Joyride na początek trafi na Kickstartera od 10 lipca br., a jeśli nie pojawią się jakieś przeszkody po drodze, to do sprzedaży trafi w przyszłym roku.

Oto oficjalny zwiastun wersji tej gry na smartfony:

Do tego czasu możecie poćwiczyć na swoich smartfonach, tabletach albo Apple TV, pobierając grę za darmo ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej gry, możesz też zapisać się do newslettera, żeby otrzymać powiadomienie o wydaniu tego tytułu.