Aplikacja „BARS” od Facebooka dla raperów

Zespół NPE Team Facebooka stworzył eksperymentalną apkę „BARS – Rapper’s Deligh‪t‬” dla raperów, która jest bardzo podobna do TikToka.

Aplikacja BARS - Rapper's Deligh‪t‬ od NPE Teams (Facebook)

Dział badawczo-rozwojowy Facebooka NPE Team, wprowadził kolejną eksperymentalną aplikację związana z obszarem muzycznym. Nazywa się BARS – Rapper’s Deligh‪t‬ i ma dać aspirującym raperom możliwość nagrywania swoich rymów za pomocą studyjnych efektów wokalnych i profesjonalnie stworzonych bitów, a także udostępniania ich filmów w mediach społecznościowych. Użytkownicy mogą wybierać spośród kilku dostępnych beatów, a jeśli zdecydują napisać się je w aplikacji, BARS automatycznie zasugeruje słowa, które rymują się z tym, co wpisują.

Aplikacja posiada filtry audio i wizualne oraz funkcję automatycznego dostrajania, z której użytkownicy mogą korzystać, aby stworzyć dopracowany produkt. Dostępny jest również tryb Challenge, w którym użytkownicy będą musieli rapować w stylu dowolnym, włączając automatycznie sugerowane podpowiedzi słowne. Jak zauważa TechCrunch, BARS wydaje się być kolejną próbą konkurencji dla TikToka, aczkolwiek wyspecjalizowaną, ponieważ każdy film może trwać tylko do 60 sekund. Aplikacja ma nawet podobny interfejs użytkownika z pionowym interfejsem wideo z dwiema kartami.

Pod koniec ubiegłego roku zespół NPE wydał eksperymentalną aplikację Collab, która umożliwia użytkownikom współpracę przy teledyskach bez konieczności osobistego spotkania. Zespół powiedział dla TechCrunch, że pandemia odegrała rolę w tworzeniu obu aplikacji.

Wiem, że dostęp do drogich studiów nagraniowych i sprzętu produkcyjnego może być ograniczony dla aspirujących raperów. Co więcej, globalna pandemia uniemożliwiła wykonywanie występów na żywo, podczas których często tworzymy i udostępniamy swoją twórczość – powiedział w rozmowie członek zespołu DJ Iyler.

Ikona aplikacji „BARS - Rapper's Deligh‪t‬”

Facebook uruchomił BARS – Rapper’s Deligh‪t‬ jako zamkniętą wersję beta dla właścicieli iPhone’ów, z pierwszymi filmami przesłanymi przez członków zespołu. Obecnie apka jest dostępna w App Storze, a zainteresowani raperzy mogą się zgłosić, aby zarezerwować swoją nazwę użytkownika i zarejestrować się na liście oczekujących.

Pobierz z App Store

źródło: Engadget