Nowy tryb Basic TV w Google TV z podstawowymi funkcjami

Nowy tryb podstawowy w telewizorach z Google TV ma zapewniać prostą obsługę bez aktywnych funkcji smart TV.

Google TV (logo)

Najnowszy Chromecast firmy Google został ogłoszony w zeszłym roku i zwiastował ostateczne przejście z Android TV na Google TV. Ale oprócz nowego interfejsu, posiada także takie funkcje jak zakładka Live i lepsza integracja z Asystentem Google’a – jest również udostępniany zewnętrznym producentom telewizorów, takim jak Sony i TCL. Teraz dowiadujemy się, że nowe modele telewizorów działających pod tym systemem, będą posiadały również możliwość ustawienia podstawowego trybu TV, który pozbawia urządzenie funkcji smart TV.

Wykryty przez 9to5Google na kluczu sprzętowym ADT-3 nowy tryb będzie dostępny jako opcja podczas procesu wstępnej konfiguracji w telewizorach dostarczanych z Google TV. Podstawowy tryb TV (Basic) oferuje tylko telewizję nadawaną na żywo i obsługę urządzeń zewnętrznych, jednocześnie zabierając prawie wszystko inne, co oferuje Google TV, w tym możliwość przesyłania treści.

Google TV a Basic TV

Jak można się spodziewać, ekran główny w tym trybie jest dość … prosty. Jest dostępny przycisk do dashboardu i prawdopodobnie będą też przyciski do szybkiego dostępu do telewizji na żywo i wejść HDMI. Poniższy zrzut ekranu nie pokazuje tych przycisków, ponieważ ADT-3 nie ma danych wejściowych potrzebnych do wyzwolenia tych elementów interfejsu użytkownika.

Być może dobrą wiadomością jest to, że przejście na wersję z inteligentnymi funkcjami telewizora nie będzie zbyt trudne, jeśli użytkownicy będą chcieli to zrobić. Na ekranie głównym znajduje się stały baner i wyraźny kounikat w menu ustawień, który pozwoli użytkownikom szybko przejść do wersji z funkcjami smart TV.

Google TV - tryb rozszerzony smart TVGoogle TV - Basic TV - tryb podstawowy

Jednak użytkownicy, którzy będą chcieli przejść z Google TV na tryb Basic TV, będą prawdopodobnie musieli wykonać pełny reset telewizora – czyli po prostu przywrócić go do ustawień fabrycznych, wybierając odpowiednią opcje w ustawieniach urządzenia.

Google twierdzi, że nowy tryb Basic TV został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy nie mają dostępu do internetu. Może to zaspokoić potrzeby tych, którzy wolą prostotę telewizora.

  • Ustawienia Google TV - przejście z trybu podstawowego do smart
  • Pulpit (Dashboard) w Google TV w trybie Basic TV

Pytanie tylko, po co kupować drogi telewizor z funkcjami smart, jeśli nie chcemy z nich korzystać? Otóż przełączenie w tryb Basic TV nie pozbawia telewizora jego ustawień obrazu ani dźwięku – zatem jakość odbioru będzie taka sama jak w trybie z dodatkowymi aplikacjami Google TV.

źródło: 9TO5Google