Ważna poprawka macOS Big Sur 11.2.2

Nowe uaktualnienie systemu macOS Big Sur 11.2.2 z poprawką dotyczącą używania MacBooków z „niezgodnymi” koncentratorami USB-C.

macOS Big Sur 11.2.2 update

Firma Apple wydała uaktualnienie systemu macOS Big Sur 11.2.2. Poprawka „zapobiega uszkodzeniom” niektórych modeli MacBooków, które są podłączone do koncentratorów i stacji dokujących USB-C innych firm. Apple wyjaśnia, że ​​aktualizacja dotyczy głównie modeli MacBook Pro z roku 2019 lub nowszych oraz MacBooków Air z roku 2020 lub nowszych, gdy są one używane z akcesoriami „innych firmy, niezgodnymi z gniazdami USB-C”. To uaktualnienie pojawia się 16 dni od wydania macOS Big Sur 11.2.1.

Pełna informacja o wersji macOS Big Sur 11.2.2:

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.2 chroni MacBooki Pro (z 2019 roku i nowsze) oraz MacBooki Air (z 2020 roku i nowsze) przed uszkodzeniami w wyniku użycia niekompatybilnych koncentratorów i stacji dokujących z zasilanymi gniazdami USB‑C.

Niestety firma Apple nie podaje dodatkowych informacji na temat tego błędu, więc nie jest jasne, czy niektórzy użytkownicy komputerów Mac doświadczyli „uszkodzeń” podczas korzystania z koncentratorów i stacji dokujących USB-C innych firm.

Możesz już teraz zaktualizować komputer Mac do najnowszej wersji systemu macOS Big Sur, przechodząc do Preferencji systemowych. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników systemu macOS Big Sur i nie ogranicza się wyłącznie do komputerów, których dotyczy problem.

Jeśli doświadczyłeś problemów z używaniem „niezgodnych” koncentratorów lub stacji dokujących USB-C z MacBookiem Pro lub MacBookiem Air daj nam znać w komentarzach!

źródło: Apple