Jane Fonda w filmie animowanym „Luck” od Apple TV+

W filmie animowanym Apple TV+ zatytułowanym „Luck” swojego głosu do głównej roli smoka użyczy aktorka Jane Fonda.

Luck – Apple TV+

W filmie Skydance i Apple TV+ pod tytułem Luck głos smoka należeć będzie do aktorki Jane Fondy. Smok opisywany jest jako „żywiołowy władca Good Luck i niekwestionowana najszczęśliwsza starożytna istota w całej krainie. Smok jest elegancki, stylowy i równie przekonujący, jak potężny. Jedyna rzecz lepsza niż szczęście to więcej szczęścia, więc kiedy pech zaczyna doskwierać, musi stawić czoła swoim lękom lub zaryzykować utratę szczęścia na zawsze”.

Luck wyreżyseruje Peggy Holmes, a scenariusz napisała Kiel Murray. Pojawiły się pewne kontrowersje dotyczące funkcji Skydance po tym, jak zatrudniono Johna Lassetera, który opuścił Pixar po oskarżeniach o niewłaściwe postępowanie.

Fonda jest pierwsza gwiazdą związaną z filmem od czasu, gdy Emma Thompson zrezygnowała ze swojej roli dubbingowej w 2019 roku. Odeszła w proteście przeciwko zatrudnieniu Lassetera, chociaż osoby wtajemniczone twierdzą, że Fonda nie jest następcą Thompson.

Apple nabyło prawa do dystrybucji Luck i Spellbound oraz zamówienie na dwa sezony serialu animowanego The Search for WondLa. Nie ma oficjalnych okien dystrybucji ani dla filmu, ani dla serialu.

Fonda to wielokrotnie nagradzana aktorka, która zdobyła dwa Oscary, siedem Złotych Globów, dwie nagrody BAFTA i nagrodę Emmy. Wcześniej pracowała ze Skydance Animation jako producentka serialu Netflixa Grace and Frankie.

źródło: Apple Insider | Apple