Dowiedziałem się, jak powstały kaski robotów Daft Punk

W wątku na Twitterze, filmie i wywiadzie przeprowadzonym w 2000 roku z duetem możemy zobaczyć, jak pierwotnie powstały kaski robotów Daft Punk i dlaczego?

Ilustracja: Alex Castro / Obrazy: Daft Punk, Alex i Martin oraz Alterian Inc.
Ilustracja: Alex Castro / Obrazy: Daft Punk, Alex i Martin oraz Alterian Inc.

Jeśli podobnie jak ja, zawsze zastanawiałeś się, jak Daft Punk zdołał stworzyć nie tylko swoją muzykę, ale także identyfikację wizualną, to wreszcie masz odpowiedź. Będące same w sobie arcydziełem hełmy Daft Punk zmieniają dwóch anonimowych muzyków w nieziemskie istoty. Arbitrzy funku i electro. Ambasadorzy dźwięku. Bogowie syntezatora. Rozumiesz. Hełmy pozwalają muzykom oderwać się od rzeczywistości i przenieść publiczność w ich świat. Pozostawiają muzyków w tajemnicy, a geneza hełmów do dziś była dla mnie tajemnicą.

W tweecie opublikowanym przez @daft_wub możesz zobaczyć cały proces od szkicu do finału, w tym schematy i wstępne rzeźby kasków. Pokazują również skomplikowane okablowanie, które było wymagane do zasilania matrycy diod LED, a także obrazy zza kulis z pierwszej sesji zdjęciowej Daft Punk.

W wątku wymieniono również zaangażowane firmy Alterian Inc., która pracowała nad pierwszą wersją kasków, oraz Ironhead Studios, które pracowało nad najnowszymi i najsmuklejszymi wersjami naszych ulubionych robotów funkowych. Oba studia mają doświadczenie w produkcjach filmowych, w szczególności Ironhead Studios współpracowało z Marvelem nad kostiumami dla postaci takich jak Spider-Man, Czarna Pantera, Thanos i nie tylko.

Te obrazy nie są nowe – ale jest to świetne rozwiązanie dla fanów takich jak ja, którzy nigdy tak naprawdę nie widzieli tego procesu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sugeruję przeczytanie tego artykułu Piersa Martina, opartego na obszernym wywiadzie duetu z 2000 roku, przeprowadzonym pierwotnie dla The Face. Możesz nawet przeczytać pełny zapis z adnotacjami.

Aby dowiedzieć się więcej obejrzyj poniższy film, w którym Tony Gardner, projektant Alterian SFX, bada różne wersje kombinezonów.

źródło: The Verge