„Kajko i Kokosz” na Netfliksie od 28 lutego!

Serwis Netflix oficjalnie zapowiedział premierę serialu animowanego „Kajko i Kokosz” na 28 lutego 2021 roku – już zaczynamy odliczanie!

„Kajko i Kokosz” w serwisie Netflix od 28 lutego 2021 roku

Na początku grudnia zeszłego roku Netflix zapowiedział, że w tym roku zadebiutuje pierwszy polski animowany serial oryginalny serwisu na podstawie komiksów Janusza Christy – Kajko i Kokosz. Dzisiaj serwis udostępnił pierwsza zapowiedź serialu oraz datę premiery. Serial będzie można oglądać już od 28 lutego 2021 roku! Myślę, że podobnie jak ja wiele osób nie może się doczekać! Moje pokolenie i podejrzewam, że późniejsze także wychowały się na przygodach mieszkańców Mirmiłowa i walce ze zbójcerzami. Teraz komiksowy Kajko i Kokosz ożyją na szklanym ekranie w serwisie Netflix. Mam nadzieję, że nie zabraknie Łamignata, Jagi, Lubawy i Milusia :)

Serial powstał na kanwie zabawnych perypetii dwójki przyjaciół: Kajko i Kokosza – słowiańskich wojowników oraz ich wiernego kompana smoka Milusia, którzy wspólnie doświadczają wzlotów i upadków w walce z armią zbójcerzy. W pracę nad serialem zaangażowani są twórcy związani z ikonicznym komiksem oraz ze środowiskiem komiksowym.

Wśród nich reżyserzy: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz scenarzyści: Maciej Kur i Rafał Skarżycki.

Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus, mianowany przez samego Janusza Christę swoim następcą. Konsultantami scenariuszowymi są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM pod nadzorem Eweliny Gordziejuk – showrunnerki, producentki wykonawczej i pomysłodawczyni adaptacji komiksu. Nad organizacją i przebiegiem produkcji czuwa Małgorzata Badowiec – producentka liniowa.

Kiedyś to były czasy… A teraz nadeszły takie! Z papieru na ekran. Kajko i Kokosz. Na Netflix już 28 lutego:

Opis serialu animowanego Kajko i Kokosz od Netfliksa

Kajko i Kokosz to serial animowany stworzony na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy.

Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

źródło: Netflix Polska | Fundacja Kreska