Zagłosuj w Plebiscycie Książka Roku 2020

W 6. edycji Plebiscytu Książka Roku 2020 organizatorzy zaprosili do głosowania także znane i lubiane postacie popkultury – do końca głosowania zostało 10 dni!

Plebiscyt Książka Roku 2020

Do głosowania w szóstej edycji Plebiscytu Książka Roku 2020 lubimyczytac.pl i Allegro zachęcają znane i popularne gwiazdy. Anna Dereszowska zdradza czytelnikom, że czyta w wannie, a Tomek Ciachorowski przyznaje się do pisania po książkach. Robert Makłowicz podkreśla z kolei, że najbardziej lubi te książki… które już przeczytał.

Do oddania głosów na swoich faworytów namawiają w tym roku: aktorka Anna Dereszowska, muzyk Wojtek Mazolewski, aktor Tomek Ciachorowski, osobowość telewizyjna Robert Makłowicz, a także dziennikarka i autorka cyklu „ĄĘ” Kamila Kalińczak i fotograf Michał Wilczewski znany jako „Wujaszek Liestyle”. Z ramienia organizatorów kampanię wspierają Izabela Sadowska (lubimyczytac.pl) oraz Dagmara Brzezińska.

Tegoroczny Plebiscyt Książka Roku 2020 organizowany przez serwisy lubimyczytac.pl i Allegro to już szósta edycja największego w Polsce głosowania, w którym czytelnicy wybierają swoje ulubione tytuły.

Półmetek Plebiscytu Książka Roku 2020

Plebiscyt podsumowuje najważniejsze książki ubiegłego roku – publikacje, które cieszyły się popularnością i uznaniem czytelników. Głosowanie trwa od początku lutego do 28 lutego 2021 roku. Oddano już około 150 tys. głosów. Nominowanych jest 245 książek z 65 wydawnictw. Można oddawać swój głos na jedną książkę w każdej z 12 kategorii, a w tym roku również w specjalnej kategorii dodatkowej Fundacja/Stowarzyszenie Roku 2020.

Jak głosować?

  1. Każdy czytelnik ma do dyspozycji 13 głosów, po jednym w danej kategorii.
  2. Aby oddać głos należy zalogować się w serwisie i pod wybraną książką/ fundacją/ stowarzyszeniem w danej kategorii kliknąć przycisk „Głosuję”.
  3. Pamiętaj, w każdej kategorii możesz zagłosować tylko raz. Po zagłosowaniu nie możesz cofnąć swoich głosów.

W kategorii Fundacja/Stowarzyszenie Roku 2020 nominowane są organizacje, aktywnie i efektywnie wspierały środowisko literackie oraz branżę książki w czasie pandemii COVID-19. W głosowaniu udział biorą: Fundacja Wisławy Szymborskiej, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacja Powszechnego Czytania, Stowarzyszenie Unia Literacka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Na ten cel Allegro przekaże kwotę 250 tys. zł.

Zagłosujcie, wybierając swoich faworytów, a następnie weźcie udział w konkursie, w którym możecie wygrać karty podarunkowe o wartości 500 zł do wykorzystania w Allegro oraz pakiety książek!

To nie moment, aby brać na tapet poprawność językową. Kamila Kalińczak bierze tym razem w swoje ręce los nominowanych w Plebiscycie Książki Roku 2020 i głosuje na nominowane tytuły!

źródło: lubimyczytac.pl