Filmy z Millennium Docs Against Gravity przez rok na VOD!

Na platformie VOD.MDAG.PL,  znajdziesz najwyższej klasy filmy dokumentalne znane miłośnikom Millennium Docs Against Gravity oraz wyjątkowe filmy fabularne!

Serwis z filmami dokumentalnymi VOD.MDAG.PL

Dzięki materiałom dodatkowym dostępnym na platformie VOD festiwalu Millennium Docs Against Gravity jest to niepowtarzalne miejsce, gdzie każdy będzie mógł lepiej zrozumieć otaczający świat. Największe forum kina dokumentalnego w Polsce będzie dostępne przez cały rok w formie online. Portal zasilają ulubione sekcje festiwalowe, ale nie brakuje też nowości. Wśród sekcji pojawi się także przestrzeń na fabuły dystrybuowane na co dzień przez Against Gravity.

Dostęp do filmówjest płatny. Można wykupić dostęp do pojedynczego tytułu na lub zaoszczędzić i zakupić karnet na 3, 5 lub 10 filmów. Dostęp do konkretnego filmu można wykupić na karcie filmu w postaci e-biletu w cenie 9,50 zł. E-bilet umożliwia obejrzenie filmu przez 24 godziny od zakupu. Po rozpoczęciu odtwarzania będziesz mieć 12 godzin na obejrzenie filmu.

Karnety mają okresy ważności. Najtańszy za 27 zł ważny jest na 3 seanse przez 14 dni (cena pojedynczego e-biletu w e-karnecie to 9 zł), karnet na 5 seansów kosztuje 42 zł i upoważnia do obejrzenia 5 tytułów w ciągu 21 dni (pojedynczy e-bilet w e-karnecie to 8,40 zł). Najdroższy karnet jest jednocześnie najbardziej opłacalny, jeśli chcesz obejrzeć 10 filmów, bowiem ważny jest przez 45 dni a cena pojedynczego e-biletu w e-karnecie to 7,5 zł.

Poniżej znajdziesz opisy 4 polecanych tytułów, które wraz z ponad 80 innymi filmami, są dostępne na platformie.

  • POLSKA PREMIERA – „Kret w Korei” („The Mole”, reż. Mads Brügger, 2020) Mads Brügger w roli zaangażowanego filmowca dał się poznać widzom MDAG wielokrotnie – ostatnio podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu, gdy wiele ożywionych dyskusji wywołał jego film „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”, za który otrzymał nagrodę za reżyserię w Sundance. W poprzednich latach w programie MDAG znalazły się też jego wcześniejsze filmy:  „Idioci w Korei” (2009), „Ambasador” (2011) i „Wielka europejska zagadka papierosów” (2017). Tym razem duński reżyser śledzi losy Ulricha Larsena, który przez 10 lat zajmował się infiltracją Korean Friendship Association (KFA), organizacji sprzyjającej reżimowi w Pyongyang. Larsen zyskał zaufanie jej przywódców, gromadząc bezcenną i szokującą wiedzę na temat rządów Kim Dzong Una. „The Mole” („Kret w Korei”), kręcony potajemnie przez ponad dekadę, jest najbardziej niepokojącą historią naszych czasów. Pozostawia widza z poczuciem, że świat nigdy nie będzie wyglądał już tak samo. 
  • WYJĄTKOWY POWRÓT – „Ściana cieni” („The Wall of Shadows”, reż. Eliza Kubarska, 2020) Nagrodzony podczas tegorocznego Hot Docs w Toronto film stał się hitem 17. edycji MDAG w części kinowej. Podczas festiwalu online pokaz dokumentu był bardzo limitowany. Od 18 grudnia poruszająca historia himalaistów próbujących zdobyć Górę Jannu będzie dostępna na platformie VOD.MDAG.PL! Milcząca bohaterka „Ściany cieni”, czyli góra Jannu we wschodnim Nepalu dla zamieszkujących jej podnóża Szerpów stanowi świętość, dla zachodnich alpinistów – jeden z najtrudniejszych szczytów do zdobycia. W lutym 2019 wyrusza wyprawa, która w wyjątkowy sposób skrzyżuje losy obydwu grup. Helikopter z alpinistami wyląduje w wiosce. Niestety, wielki opad śniegu nie odpuści wyprawie aż do samego końca i będzie jedynie początkiem wielu narastających trudności.
  • IDEALNY FILM NA NASZ CZASY – „Kwiat szczęścia” („Little Joe”, reż. Jessica Hausner, 2019) Wśród filmów fabularnych jednym z najciekawszych tytułów jest „Kwiat szczęścia”. Film o nowej pandemii… pandemii szczęścia! Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Alice (Emily Beecham) jest biotechnolożką i pracoholiczką. Udaje jej się wyhodować w laboratorium kwiat, który emituje zapach wprowadzający w błogi nastrój. Wokół Alice narasta pandemia szczęścia i beztroski. Jedną z ofiar jest jej ukochany syn…„Kwiat szczęścia” był nominowany do Złotej Palmy w Cannes w 2019 roku. Emily Beecham za swoją kreację otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Na ekranie partneruje jej Ben Whishaw, znany z roli Q w serii filmów o Jamesie Bondzie oraz z „Pachnidła”.
  • NAJWIĘKSZY HIT FESTIWALU – „Jak Bóg szukał Karela” („Once Upon a Time in Poland”, reż. Vít Klusák, Filip Remunda, 2020)  Nie mogłoby obejść się bez filmu, który podczas 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity cieszył się największym zainteresowaniem publiczności! Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja?

Serwis VOD.MDAG.PL wystartował 18 grudnia 2020 roku.

źródło: MDAG