„Kitty Letter” to nowa mobilna gra słowna od twórcy „Eksplodujących kotków”

Matthew Inman, twórca komiksów internetowych „The Oatmeal” i popularnej gry karcianej „Exploding Kitten”s, wydał bezpłatną grę słowną „Kitty Letter”.

Kitty Letter – słowna gra mobilna

Nowy tytuł od twórcy karcianki Eksplodujących kotków i The Oatmel to rywalizacyjna gra słowna, w której wygrywa najlepszy lingwista. Opisywana jest jako „połączenie Scrabbli z Clash Royale” lub „walka na słowa”. Rozgrywka w nowej grze mobilnej Kitty Letter polega na rozszyfrowaniu słów, które następnie zamieniają się w maszerujące kocie armie atakujące przeciwnika, z którym grasz. Tylko jedna rzecz może cię uchronić przed legionami wybuchających kotów: Zasób słownictwa!

Rozszyfruj słowa, używając swojego zaczarowanego wiru językowego z multiwersu nieskończonych słowników, zbieraj bonusy od jeleni z czerwonką i powstrzymaj swojego zwariowanego sąsiada zbierającego kota przed zniszczeniem Twojego domu!

Dostępny jest także obszerny tryb dla jednego gracza, który zawiera historię autorstwa Inmana, a także opcję grania w gry 1 na 1 ze znajomymi lub nieznajomymi. Rozgrywka jest bezpłatna, ale dostępne są kosmetyczne zakupy w aplikacji.

Cały tryb fabularny, który przypomina rozszerzony komiks The Oatmeal, jest darmowy!

Rozgrywka polega na układaniu słów z wylosowanych liter, które zamieniają się w małe armie kotów maszerujące w kierunku przeciwnika, próbując wysadzić jego bazę. Tymczasem Twój przeciwnik wysyła do Ciebie swoje armie, aby wysadzić Twoją bazę. Mechanika jest łatwa do opanowania, a wszystko jest w zasięgu mojego kciuka, więc można bez problemu grać jedną ręką.

Tryb fabularnego w Kitty Letter, nie tylko służy jako samouczek pozwalający poznać mechanikę gry, ale także opowiada zabawną komiksową historię. Znajdziesz mnóstwo śmiesznych rysunków, niekonwencjonalnych gagów, a nawet rozbudowaną sekcję, w której posłuchasz odgłosów jelenia, wspieranych płynną ścieżką dźwiękową w stylu Barry’ego White’a. Jeśli lubisz The Oatmeal i Exploding Kittens, prawdopodobnie spodoba ci się ten humor.

Co najważniejsze, grę Kitten Letter można pobrać bezpłatnie, a cały tryb fabularny dla jednego gracza i jego tryb dla wielu graczy są również dostępne bez dodatkowych opłat. Inman wyjaśnił w poście na swoim blogu, dlaczego uczynił ten tytuł bezpłatnym:

Nienawidzę gier free-to-play. Nienawidzę gier zbudowanych wyłącznie po tom aby zatrzymywać graczy i nakłaniać ich, aby utrzymywali aplikację tak długo, jak to możliwe. Nienawidzę monet, walut, skrzyń i innych schematów pieniędzy udających zabawę. W przypadku „Kitty Letter” starałem się po prostu uczynić grę tak przyjemną, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że czasami rozdziały są długie i niemal zniechęcają Cię do grania. Cały rozdział jest zbudowany wokół policzkowania pstrąga, aby go rozmrozić, i kilku muzycznych jeleni, które wydają z siebie sexy jęki o wiele za długo. Próbowałem po prostu zbudować krótkotrwałą, dającą się polubić grę, a nie grę rozciągniętą na miesiące. Pieprzyć retencję. Pieprzyć waluty w grach. Chwyć pstrąga, mówię. Obejmij jęczącego jelenia.

Jeśli chcesz, możesz wydać pieniądze na dodatki narysowane w charakterystycznym dla Inmana stylu, ale nie są one wymagane do gry.

Kitty Letter – strategiczna, mobilna gra słowna

Grę Kitty Letter możesz pobraćjuż teraz z App Store’a lub Google Play:

źródło: The Verge