Exploding Kittens od teraz także na iOS-a

Popularna i zabawna gra karciana Exploding Kittens dostępna jest także jako aplikacja na iPhone’a i iPada.

Mobilna gra karciana Exploding Kittens na iOS-a

Gra karciana Exploding Kittens posiada swój wyjątkowy styl i humor. Od kiedy gra zdobyła niesamowitą popularność na Kickstarterze, twórcy podjęli się kolejnego, niemniej ambitnego przedsięwzięcia – stworzenie mobilnej wersji zabawnej karcianki o wybuchających kociętach.

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą teraz pobrać tę grę o intrygującej nazwie (żadne zwierzęta nie ucierpiały!) na swoje urządzenia. Mobilna karcianka z kotami w nazwie kosztuje 1,99 euro i oferuje zakupy w aplikacji. Można dokupić dodatkowe talie kart do wykorzystania w rozgrywce ze znajomymi i wiele więcej.

Z okazji wydania aplikacji na iOS-a, wszystkie z tych zakupów są dostępne bezpłatnie przez ograniczony czas! Jeśli masz zamiar kupić tę grę mobilną, to wydaje się, że to najlepszy czas, a przy okazji wszystkie dodatki będą Twoje za darmo.

Zobacz także: Zestawienie niezwykłych Indie Games na smartfony i tablety

Gra nie posiada niestety trybu rozgrywki multiplayer online i wygląda na to, że na razie nie zapowiada się na wprowadzenia takiej opcji. Zamiast tego, gra Exploding Kittens wykorzystuje połączenie Wi-Fi i Bluetooth do połączenia się z 5 maksymalnie 5 graczami, aby rozegrać partyjkę na własnych urządzeniach mobilnych.

Screen z aplikacji Exploding Kittens na iOS-a

Na czym polega rozgrywka w Exploding Kittens?

Dobierasz karty, wśród których znajdują się także karty ochronne, a jednocześnie musisz starać się uniknąć karty z wizerunkiem wybuchającego kotka. Jeśli wyciągniesz taka kartę i nie masz karty obrony, to wypadasz z gry. Ostatnia osoba która przetrwa – wygrywa.

Gra mobilna Exploding Kittens zdobyła sporą popularność w serwisie Kickstarter, o czym świadczy liczba osób, które wsparły projekt – aż 219 382 zwolenników. Imponująca jest także zebrana kwota projektu w wysokości 8 782 571 dolarów! Ilustracje zostały wykonane przez The Oatmeal a gra zaprojektowana przez Elana Lee.

Grę możesz pobrać na iPhone’a lub iPada z App Store’a za ok. 9 zł (1,99 euro) klikając na poniższy przycisk. Twórcy nie zapowiedzieli na razie, czy wydadzą aplikację na urządzenia z Androidem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródła: iPhoneHacks via oficjalna strona projektu