Clash Royale to jedna z lepszych gier mobilnych

Jeśli szukasz gry mobilnej, która nigdy się nie znudzi, to Clash Royale zapewni Ci rozrywkę na wiele tygodni – uwaga uzależnia!

Gra mobilna Clash Royale od Supercell

Wszyscy, którzy kojarzą grę mobilną „Clash of Clans” z pewnością polubią „Clash Royal rozgrywki online z innymi graczami na świecie w czasie rzeczywistym. Jest to niesamowita gra na iPhone’a i urządzenia z systemem Android, w którą nie będziecie chcieli przestać grać.

Dobrą wiadomością jest to, że Clash Royale jest jak dziesięć tysięcy razy lepsza niż poprzednia produkcja firmy Supercell. Podobnie jak w „Game of War” czy „Clash of Clans”, do gry w „Clash Royale” potrzebne jest połączenie z internetem.

Dzięki temu, że każda rozgrywka w Clash Royale jest unikalna, czyni ją jedną z najbardziej grywalnych gier mobilnych na świecie. Każda bitwa to potencjalnie kolejny krok do wyższego poziomu i odkrycia nowych postaci, które można wykorzystać w rozgrywkach z innymi graczami. Minusem jest tylko to, że przy braku dostępu do sieci lub Wi-Fi, nici z zabawy.

Wyszukiwanie odpowiednich konkurentów w grze odbywa się bardzo szybko i już po kilku sekundach rozpoczyna się nowy mecz. W ustawieniach walk możesz wybrać grupy 9 wojowników, którzy będą brali udział w kolejnej grze. Każdy wojownik ma swoje specjalne zdolności i możliwości. Sukcesem wygranej jest użycie odpowiedniej postaci, która pokona przeciwnika. Do dyspozycji są także specjalne wieżyczki obronne i budynki, które wypuszczają określoną jednostkę.

Zobacz także: Najlepsze gry i aplikacje mobilne 2015 roku w Google Play

Interfejs gry przypomina dobrze dopracowaną kreskówkę, a w zależności od osiągniętego poziomu pojawiają się kolejne nowe sceny/plansze. Mechanika jest prosta, a wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zniszczy bazę główną wroga, lub gdy skończy się czas i zniszczył większą liczbę zamków. Po wygranej rozgrywce, która trwa nie dłużej niż 5 minut, gracz otrzymuje specjalne skrzynie i monety, które służą do podwyższenia poziomów kart postaci.

Arena, na której rozgrywa się bitwa podzielona jest na pół i na początku można stawiać swoje jednostki tylko po swojej stronie, które wędrują po dwóch wyznaczonych ścieżkach prowadzących do mostów. Sukcesem wygranej jest dobranie odpowiedniej taktyki. Można wysłać jak największą liczbę jednostek i spróbować zrobić szybki blitz na przeciwniku, lub dobierać odpowiednie jednostki defensywne, które zapewnią skuteczną obronę i atak.

Gra Clash Royale jest darmowa i posiada opcję zakupów w aplikacji, ale spokojnie można grać z tymi samymi szansami bez potrzeby dokupowania dodatkowych monet i klejnotów. Jeśli chcesz wydawać pieniądze, możesz dokupić mnóstwo dodatkowych elementów, aby szybciej odblokować skrzynie z kamieniami, które możesz także zdobywać poprzez regularne zaglądanie do aplikacji.

Screen z gry mobilnej Clash Royale Screen z gry mobilnej Clash Royale

Najlepsze jest jednak to, że nie trzeba wydawać ani grosza a rozgrywka w Clash Royale jest nadal bardzo dobra i nie przekreśla Twoich szans na wygraną. Najnowsza gra od Supercell jest obecnie jedną z najczęściej grywalnych przeze mnie pozycji na iOS-a z opcją multiplayer. Nie skłamię jeśli powiem, że uruchamiam tę grę codziennie przez jakieś 10-15 minut :) Więc ostrzegam, że wielbiciele gier mogą się szybko uzależnić.

Dzięki temu, że mecze są krótkie (nie dłużej niż pięć minut, nawet w przypadku nagłej śmierci), to niepokojąco łatwo powiedzieć „OK, ostatnia rozgrywka i kładę się spać” :) Im więcej grasz i wygrywasz, tym większe szanse na odblokowanie kolejnych poziomów, a im więcej nowych poziomów i jednostek (co za tym idzie nowych takty), tym więcej chcesz grać – tak to właśnie działa!

Grę pobierzesz na urządzenia z systemem Android i iOS, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play