Smart Plug Tapo P100 zamieni gniazdko na inteligentne

Inteligentne gniazdko elektryczne Mini Smart Plug Wi-Fi Tapo P100 pozwoli Ci zdalnie i bezpiecznie zarządzać podłączonym do niego sprzętem.

Gniazdko Tapo P100 – mini Smart Plug Wi-Fi od TP-Link

Dzięki małemu inteligentnemu gniazdku Mini Smart Plug Wi-Fi Tapo P100 firmy TP-Link możemy kontrolować podłączone do niego dowolne urządzenia. Tapo P100 nie tylko ułatwi zarządzanie zasilaniem, ale też zabezpieczy Twój dom przed potencjalnymi zagrożeniami. Zaawansowane funkcje Tapo P100 pozwalają tworzyć tygodniowe harmonogramy pracy urządzeń i z wyprzedzeniem decydować o włączeniu albo wyłączeniu dowolnego sprzętu. Możesz podłączyć wiatrak, ładowarkę, lampkę, nawilżacz powietrza, bojler, czajnik, lampę grzewczą w terrarium lub napowietrzacz i inne akcesoria do akwarium – wszystko co włączasz czasowo i chciałbys to zautomatyzować.

Wszystkie podłączone urządzenia elektroniczne automatycznie włączą i wyłączą się o wybranej wcześniej godzinie, dzięki czemu oszczędzisz energię elektryczną i możesz zapomnieć o tradycyjnych przełącznikach.

Gniazdko Tapo P100 jest bardzo małe i wykonane z dobrej jakości estetycznego plastiku. Po włożeniu go do gniazdka elektrycznego w ścianie nie blokuje dostępu do sąsiednich gniazdek i wystaje niewiele ponad 2 centymetry od ściany, kolejne 2 cm to bolce gniazdka.

Najważniejsze cechy gniazdka smart Tapo P100:

 • Zdalne zarządzanie – dzięki aplikacji mobilnej Tapo (linki do sklepów App Store i Google Play znajdziesz poniżej) można włączać i wyłączać podłączony sprzęt z dowolnego miejsca.
 • Harmonogram – możliwość ustawienia tygodniowego harmonogramu, który będzie powtarzał się dopóki go nie anulujesz.
 • Poza domem – włączanie i wyłączanie o wybranych porach dnia,
 • Zarządzanie poleceniami głosowymi – sterowanie urządzeniem smart plug za pomocą poleceń głosowych z Amazon Alexą lub Asystentem Google
 • Programator czasowy – licznik czasu umożliwiający odliczanie czasu pracy podłączonej elektroniki – doskonale sprawdzi się podczas jednorazowego korzystania z urządzenia, które musi być długo podłączone do prądu.
 • Współdzielenie zarządzaniem urządzeniem z innymi użytkownikami aplikacji Tapo.

CZy korzystanie ze smart plug jest bezpieczne?

Producent zapewnia gwarancję bezpieczeństwa tego urządzenia:

 • Tapo P100 jest poddawane ścisłej kontroli jakości w laboratorium TP-Link i certyfikowany przez zaufane instytucje globalne.
 • Wyposażone jest w przesuwaną osłonę zabezpieczającę przed porażeniem prądem.
 • Gniazdko wykonane jest z ognioodpornego tworzywa ABS minimalizującego ryzyko zapalenia.
 • Posiada automatyczny zapis po odłączeniu go od zasilania lub utracie połączenia, dzięki czemu Twoje harmonogramy i ustawienia nie zresetują się w przypadku chwilowego braku prądu w mieszkaniu.

Jak skonfigurować gniazdko Tapo P100?

Dzięki unikalnej technologii dodawania nowych urządzeń przez Bluetootha (onboarding), konfiguracja jest szybka i prosta – zajmie około 20 sekund. Do sparowania urządzenia nie potrzebujesz mostka/huba ani żadnych dodatkowych urządzeń – wystarczy smartfon i aplikacja mobilna TP-Link Tapo.

 1. Pobierz bezpłatną aplikacją Tapo ze sklepu Google Play (Android) lub App Store (iPhone/iOS) – dostępna w języku polskim.
 2. Włóż smart plug Tapo P100 do gniazdka elektrycznego.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji.
Konfiguracja smart plug Tapo P100

Pobierz bezpłatna aplikacje mobilną Tapo na urządzenie z systemem iOS (iPhone) lub Android:

Specyfikacja techniczna inteligentnego gniazdka Tapo P100

wymiary51 x 72,0 x 40 mm
(2,0 x 2,8 x 1,6 cali)
Wi-Fi2,4 GHz
łączność IEEE 802.11b/g/n,
Bluetooth 4.2 (tylko onboarding)
wymagania systemoweAndroid 4.3 lub nowszy,
iOS 9.0 lub nowszy
przyciskiprzycisk zasilania,
status diod
temperatura pracy0℃~35℃
dopuszczalna wilgotność10%~90%RH, niekondensująca
zasilanieAC 220-240 V~50/60 Hz 10 A

¹ Bluetooth wykorzystywany jest tylko do dodawania nowych urządzeń.
² Całkowita moc podłączonych urządzeń nie powinna przekraczać maksymalnego prądu obciążenia (10A).
³ Nie należy używać urządzenia w środowisku wilgotnym ani na zewnątrz.
⁴ Prędkość dodawania nowych urządzeń przez Bluetooth podana została na podstawie wyników przeprowadzonych testów wydajności. Rzeczywisty czas potrzebny na dodanie urządzenia może różnić się w zależności od warunków sieciowych i środowiskowych.
⁵ Urządzenie wykonane z materiałów ognioodpornych V-0 (UL94).

Ile kosztuje Mini Smart Plug Wi-Fi Tapo P100?

Mini Smart Plug Wi-Fi Tapo P100 można kupić w cenie około 50 zł, a z pewnością posłuży na wiele lat i dzięki zaoszczędzonej energii zwróci nam się już po roku użytkowania.

źródło: Opracowanie własne | TP-Link