WhatsApp z logowaniem biometrycznym na komputerze

Komunikator mobilny WhatsApp dodaje bezpieczniejszy sposób łączenia kont – uwierzytelnianie biometryczne do logowania się na komputerze.

Łączenie kont WhatsAppa za pomocą uwierzytelnienie biometrycznego
Łączenie kont WhatsAppa za pomocą uwierzytelnienie biometrycznego

Łączenie konta komunikatora mobilnego WhatsApp z wersją na przeglądarkę internetową lub aplikacją na komputerze jest od teraz trochę bardziej bezpieczne. Jeśli masz włączone uwierzytelnianie biometryczne w telefonie, wkrótce będziesz musiał odblokować aplikację, zanim połączysz swoje konto na innym urządzeniu. Firma twierdzi, że nowy system ma na celu zapewnienie, że jeśli ktoś inny uzyska dostęp do Twojego telefonu, nie będzie w stanie połączyć Twojego konta z przeglądarką internetową (co z kolei nie pozwoli im zobaczyć wszystkich Twoich wysłanych i odebranych wiadomości).

Sprawdź także: Jakie aplikacje zamiast WhatsAppa?

Nowy system zabezpieczenia będzie domyślnie włączony na wszystkich urządzeniach iPhone z systemem iOS 14 z Touch ID lub Face ID oraz na wszystkich urządzeniach z Androidem, które mają włączone uwierzytelnianie biometryczne.

Oznacza to, że użytkownicy będą musieli go używać do zalogowania na swoje konto na komputerze, chyba że wyłączą uwierzytelnianie biometryczne dla całego urządzenia. Użytkownicy, którzy nie mają skonfigurowanego uwierzytelniania biometrycznego na swoim telefonie (lub mają ją wyłączoną), będą mogli połączyć swoje konto w taki sam sposób jak do tej pory.

UWAGA! WhatsApp (i Facebook) nie uzyskują dostępu do Twoich danych biometrycznych: odcisków palców ani skanów rozpoznawania twarzy!

Podobnie jak w przypadku każdego innego zastosowania zabezpieczeń biometrycznych w nowoczesnych smartfonach, nowy system nie oznacza, że ​​WhatsApp uzyskuje dostęp lub zbiera skany twarzy lub odciski palców. Zamiast tego wykorzystuje te same interfejsy API danych biometrycznych, z których korzysta każda inna aplikacja, aby uzyskać dostęp do systemu bezpieczeństwa na urządzeniu, jako dodatkowej formy uwierzytelniania, zanim umożliwi użytkownikom połączenie się z kontami.

W ten sam sposób, w jaki używanie czytnika linii papilarnych do logowania się do aplikacji bankowej nie daje żadnemu bankowi dostępu do skanów odcisków palców, tak też użycie nowego biometrycznego systemu odblokowania w celu połączenia konta z komputerem nie daje WhatsAppowi (lub Facebookowi) Twoich danych osobowych.

WhatsApp twierdzi, że nowa aktualizacja powinna zostać udostępniona dla osób posiadających kompatybilne urządzenia w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: WhatsApp | The Verge