Play po raz 10. gra z głową i pomaga WOŚP

Dzięki aplikacji Play24 klienci Play już teraz mogą przyłączyć się do zbiórki na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Graj z głową – Play WOŚP

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i teraz klienci Play mogą pomagać WOŚP za pomocą aplikacji Play24. Z tej okazji w aplikacji pojawił się specjalny licznik, który zlicza zrealizowane transakcje. Wystarczy, że do 31 stycznia klienci doładują konto lub opłacą swoją fakturę za pomocą aplikacji, a Play przeliczy takie transakcje na złotówki, które przekaże jako datek dla WOŚP. Licznik w aplikacji Play24 nie tylko informuje o liczbie wpłat, ale w myśl tegorocznej kampanii Play pod hasłem „Graj z głową i pomagaj z PLAY” stanowi przepustkę do wyjątkowej aktywacji dla klientów tj. specjalnie przygotowanych gier, które będą dostępne dla na stronie playdlawosp.pl. Użytkownicy będą mogli rywalizować między sobą online, a dla najlepszych graczy przewidziane są atrakcyjne nagrody. Operator przygotowuje także niespodziankę w dniu Finału – grę na żywo ze studia WOŚP!

W związku obecnymi obostrzeniami, główne aktywności Finału WOŚP odbędą się w formie online, w postaci specjalnego studia telewizyjnego, w którym Play przygotował własną, fioletową strefę. Pojawią się w niej znani i lubiani twórcy z #TeamPlay<3. Oprócz tego do dyspozycji widzów będzie też automat do gier, z którego będzie można skorzystać całkowicie zdalnie i wygrywać nagrody.

W trosce o bezpieczeństwo i odpowiednie środki ochronne podczas zbierania datków Play wyposaży również wszystkich 120 tysięcy wolontariuszy w smycze oraz maski ochronne. To kolejne (po odpowiedniej, certyfikowanej legitymacji oraz charakterystycznej puszce) symbole pozwalające rozpoznać wolontariuszy WOŚP na ulicach Polski i poza jej granicami. W podziękowaniu za ich pracę kwestujący mogą też skorzystać z 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do usługi Bezpieczna Rodzina oferowanej w Play. Dzięki temu mogą być jeszcze bardziej bezpieczni i zapewnić spokój ducha nie tylko sobie, ale i swoim najbliższym na przykład udostępniając im lokalizację w czasie rzeczywistym.

Operator zachęca też wszystkich do pobierania aplikacji 29. WOŚP. Znajdują się w niej bieżące statystyki dotyczące Finału, mapa puszek, do których można złożyć datek czy możliwość wpłacenia pieniędzy online. Nie zabrakło też tradycyjnego już quizu o Fundacji z możliwością uzyskania tytułu WOŚPoznawcy! Aplikacja jest dostępna za darmo na systemy Android i iOS w sklepach Google Play oraz Apple App Store.

Wspierać Fundację można też poprzez zakup dedykowanego startera dostępnego wyłącznie w salonach Play. Po zarejestrowaniu i aktywacji numeru użytkownicy dostaną do dyspozycji 25 GB danych. Koszt startera to 25 zł, natomiast 5 zł ze sprzedaży każdego z nich trafi dodatkowo na konto WOŚP.

Swoją cegiełkę Play dokłada również do słynnych aukcji przeprowadzanych w trakcie finału WOŚP. W tym celu operator przekazuje 100 limitowanych złotych kart SIM, które zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród uczestników aukcji i będą możliwe do zdobycia tylko podczas tej transmisji. Co więcej, w 20 wybranych salonach pojawią się puszki WOŚP, do których każdy klient będzie mógł przekazać dowolną kwotę i wesprzeć cel Fundacji.

Lepsze wprowadzenie się w pozytywny, dobroczynny nastrój zapewnia specjalna playlista w serwisie TIDAL przygotowana przez PLAY. To specjalnie dobrane utwory naładowane dobrą energią, która doda sił w oczekiwaniu na dzień Finału WOŚP.

Jak zwykle uruchomiony został także SMS charytatywny. Aby pomóc wystarczy wysłać wiadomość o treści SERCE pod numer 75 565 (jej koszt to 6,15 zł brutto). Taka opcja będzie aktywna także po dniu Finału, aż do 15 lutego. Cały dochód z SMS-ów zostanie przekazany na WOŚP.