Serial „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” od 24 stycznia na Playerze

W serwisie Player.pl dostępna jest od dzisiaj serialowa odsłona kinowego hitu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – serialowa odsłona kinowego hitu w Playerze

Od niedzieli 24 stycznia 2021 roku serwis streamingowy Player.pl dodał do swojej biblioteki filmów i seriali wyjątkową odsłonę przeboju kinowego, który w 2020 roku podbił serca widowni i krytyków filmowych. Pierwszy odcinek można obejrzeć bezpłatnie, a kolejne trzy w ramach pakietów serwisu. Serial Player Original zatytułowany 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Produkcja pozwala jeszcze lepiej poznać tę emocjonującą historię, rozwijając wątki, które nurtują polskich widzów.

O czym jest serial „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”?

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie. Czteroodcinkowy serial nie tylko pokazuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwala także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii.

Serial Player Original powstał na bazie filmu o tym samym tytule w reżyserii Jana Holoubka, zdobywcy Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, twórcy popularnego serialu Odwróceni. Ojcowie i córki.  Obraz został okrzyknięty najlepszym debiutem reżyserskim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergeaCamerimage. Zgarnął też nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie, a Jan Holoubek  znajduje się w gronie nominowanych do Paszportów Polityki.

W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść, przez co trafił za kratki. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po kilkunastu latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Rolę Tomasza Komendy zagrał niezwykle utalentowany Piotr Trojan, który za swoją kreację został uhonorowany Złotym Lwem w Gdyni. W wyśmienitej obsadzie aktorskiej zobaczymy również, m.in.: Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Różczkę i Dariusza Chojnackiego.

Na Playerze znajdują się także dodatkowe produkcje, które pozwalają poznać historię Tomasza Komendy od podszewki. W serwisie można obejrzeć także głośny reportaż o sprawie autorstwa Grzegorza Głuszaka – wyróżniony nagrodą MediaTory – oraz dokument Superwizjera „To jest moja wolność”, który opowiada o życiu na wolności Tomasza Komendy. Na platformie znajduje się także materiał „making of” z planu filmowego.

Sam film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” również dostępny jest na Playerze (w ofercie transakcyjnej).

Od niedzieli 24 stycznia 2021 roku dostępne są dwa pierwsze odcinki serialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Pierwszy epizod jest udostępniony w ofercie bezpłatnej. Kolejne publikowane będą co tydzień w ramach płatnych pakietów serwisu. 

źródło: TVN | Player