realme wypuści 2 flagowce w 2021 roku!

Firma realme będzie wśród pierwszych marek, które wprowadzą na rynek flagowy smartfon z najnowszym układem SoC MediaTek Dimensity 1200.

realme Mediatek Dimensity 1200

Producent smartfonów realme już wkrótce zamierza poszerzyć swoją ofertę o smartfon z najnowszym układem MediaTek Dimensity 1200. Producent będzie wśród pierwszych marek, które wprowadzą na rynek flagowca z wydajnym chipem firmy MediaTek. Zaprezentowany właśnie MediaTek Dimensity 1200, który znajdzie się nadchodzącym flagowcu od realme, to 8-rdzeniowy układ SoC wykonany w zaawansowanym i bardziej energooszczędnym procesie produkcyjnym 6 nm.

Układ MediaTek Dimensity 1200 trafi także do nowego flagowca realme. Oferuje on wysoką wydajność dzięki połączeniu 4 rdzeni Cortex-A78 oraz 4 rdzeni Cortex-A55, wspieranych przez układ graficzny Mali-G77 MC9. Nie zabrakło pełnego wsparcia dla wielozakresowej komunikacji 5G, standardu Bluetooth 5.2, ekranów o jeszcze szybszych częstotliwościach odświeżania oraz implementacji zaawansowanych funkcji foto/wideo (obsługa aparatów do 200 MP, czy doskonalsza rejestracja materiałów wideo 4K HDR).

realme ma za sobą historię bliskiej i udanej współpracy z firmą MediaTek. Pod koniec ubiegłego roku do sprzedaży trafił realme 7 5G – pierwszy smartfon ze średniej półki, wykorzystujący układ SoC Dimensity 800U. W Polsce kosztuje on 999 złotych w ofercie sieci Plus i jest najtańszym urządzeniem na rynku, które w pełni wspiera komunikację 5G.

realme 7 5G był pierwszym na rynku smartfonem z układem MediaTek Dimensity 800U.

realme 7 5G

Dwie platformy, dwa flagowce

realme zamierza w 2021 roku realizować strategię dwóch platform i dwóch flagowców, zapowiedzianą przez Chase Xu, wiceprezesa oraz CMO realme. Oznacza to, że do rąk użytkowników będą trafiać smartfony oparte zarówno na mobilnych procesorach MediaTek, jak i Qualcomm.

Na horyzoncie są więc dwa topowe modele od realme. Jeden z nich zadebiutuje z układem Dimensity 1200, ale w ofercie pojawi się także zapowiedziany już wcześniej model „Race”, wykorzystujący jako platformę konkurencyjny SoC Snapdragon 888.

źródło: realme Polska