Apple Glass AR podobno weszły w 2. fazę produkcji

Okulary Apple Glass działające w rozszerzonej rzeczywistości podobno wchodzą już do drugiej fazy produkcji – czy wkrótce wszyscy bedą okularnikami?

Apple Glass (logo)
Logo okularów Apple Glass (fot. John Prosser)

Prototypowe okulary rzeczywistości rozszerzonej Apple Glass mają wchodzić już podobno w drugą fazę produkcji, jak podaje środowy raport Digitimes cytowany przez źródła branżowe. Nie ujawnia, ile faz jest związanych z opracowaniem okularów AR firmy Apple. Jednak źródła Digitimes są najwyraźniej zlokalizowane głównie w łańcuchu dostaw, a nie wewnątrz firmy Apple – to może sugerować, że urządzenie wyszło już poza początkowe wewnętrzne makiety Apple.

Wiadomość pojawiła się wkrótce po tym, jak wiarygodny analityk Apple’a Ming-Chi Kuo stwierdził, że Apple planuje wypuścić swoje pierwsze urządzenie AR w 2021 roku. Mogą to być wspomniane okulary Apple Glass. Z kolei Jon Prosser twierdzi, że okulary Apple Glass AR (Augmented Reality) mogą być sprzedawane za 499 USD (ok. 2000 zł) lub więcej. To z grubsza zgadzałoby się z cenami Apple Watcha.

Tim Cook często mówił o swoim podekscytowaniu AR. W wywiadzie sprzed kilku lat Cook powiedział, że Apple nie wypuści okularów AR, dopóki technologia wystarczająco się nie rozwinie. W zeszłym roku donoszono, że Foxconn rozpoczął produkcję próbną spolaryzowanych, półprzezroczystych soczewek AR, które mogą być używane w Apple Glass.

Przeczytaj także: Tak mógłby wyglądać glassOS od Apple’a!

Do tej pory niefortunne Google Glass pozostają głównym punktem odniesienia dla Apple Glass przez wielu ludzi. Ale inni producenci, tacy jak Vuzix, od tego czasu wprowadzili bardziej zaawansowane okulary AR. Nikomu jednak nie udało się jeszcze złamać głównego nurtu swoimi okularami AR. Jednak dzięki zasobom Apple’a, ekosystemowi aplikacji i entuzjastycznej bazie klientów-fanów, firma może być doskonale przygotowana do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie. Kto wie: może nawet pomóc w stworzeniu wirtualnego Maca przyszłości?

źródło: Digitimes | Cult of Mac