9 na 10 aktywowanych smartfonów w USA w święta 2020 r. to iPhone’y

Nowy raport Flurry Analytics podaje, że 9 z 10 najczęściej aktywowanych smartfonów w Boże Narodzenie 2020 roku w USA to iPhone’y.

Najpopularniejsze smartfony aktywowane w święta 2020 r. w USA

Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych to najwspanialszy dzień dla nowych aktywacji smartfonów, więc stanowi wyjątkową okazję do przeanalizowania preferencji konsumentów. iPhone 11 był najczęściej aktywowanym urządzeniem w Boże Narodzenie w tym kraju, z aktywacjami o pięć procent wyższymi niż średnia końcowa z okresu od 18 grudnia do 24 grudnia 2020 roku. To drugi rok z rzędu, w którym iPhone 11 zajął pierwsze miejsce, a za nim iPhone XR. Wiodącym urządzeniem klasy premium był iPhone 12 Pro Max, który cieszy się silnym i długotrwałym popytem.

Ten ranking jest zgodny z normalnymi trendami, ponieważ nowsze i lepsze urządzenia Apple’a generalnie rosną tylko w okresie premiery ze względu na wczesnych użytkowników. iPhone 12 zyskał na popularności, ponieważ użytkownicy stopniowo wymieniali swoje istniejące urządzenia w miesiącach po uruchomieniu. Niektóre smartfony, jak np. iPhone XR, nie były bardziej popularne niż końcowa średnia dla tego urządzenia, co oznaczało, że niekoniecznie był to popularny prezent na święta, a raczej popularny smartfon.

Jedynym urządzeniem innym niż Apple, które znalazło się w pierwszej dziesiątce, był budżetowy smartfon LG K30. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia budżetowe zdominowały pierwszą dziesiątkę, a iPhone SE i LG K30 odnotowały odpowiednio 34-procentowy i 181-procentowy wzrost. Flurry uważa, że ​​sukces modeli z ubiegłych lat, takich jak iPhone 11 i iPhone XR, wskazuje, że w okresie świątecznym amerykańscy konsumenci byli bardziej wrażliwi na ceny.

Jednym ze znaczących wyjątków w pierwszej dziesiątce jest iPhone 12 mini, który najwyraźniej nie przyciągnął uwagi konsumentów tak samo, jak inne urządzenia, być może ze względu na rabat wynoszący zaledwie 100 USD w porównaniu z większym iPhone’em 12.

W tym roku aktywacje smartfonów spadły o 23 procent rok do roku. Flurry spekuluje, że może to być spowodowane trudnościami finansowymi, mniejszą liczbą spotkań rodzinnych lub bardziej rozłożonymi prezentami w tym roku.

Aktywacja smartfonów w Boże Narodzenie w USA (2019 vs 2020)

Flurry Analytics korzysta z danych z ponad miliona aplikacji mobilnych, dostarczając wglądu z dwóch miliardów urządzeń mobilnych miesięcznie, a wkrótce będzie raportować dane za cały grudzień, aby ujawnić pełniejszy obraz aktywacji smartfonów.

źródło: Flurry Analytics | MacRumors