Zwiastun „S.T.A.L.K.E.R. 2” zapowiada grę na 2021 rok

Kontynuacja gry „S.T.A.L.K.E.R.” jest rozwijana od 2010 roku – najnowszy trailer zapowiada premierę planowaną na urządzenia Xbox i PC.

Gra S.T.A.L.K.E.R .: Shadow of Chernobyl został ogłoszony w 2001 roku i pojawiła się dopiero w 2007 roku, więc wiadomość, że S.T.A.L.K.E.R. 2 przygotowuje się do wydania w 2021 roku – ponad dziesięć lat po tym, jak ją pierwotnie ogłoszono, jest odpowiednim terminem. Przypuszczalnie gracze strzelanki pierwszoosobowej ponownie założą kombinezony antyradiacyjne, aby przetrwać w Czarnobylu podczas walki z mutantami, ale opublikowany dzisiaj klip nie zawiera wielu wskazówek. Post zamieszczony na Facebooku odnosi się do postaci gracza „Skif” i mówi „loading” wraz z „PDA 2.0”.

Ukraiński deweloper GSC Game World opublikował najnowszy zwiastun na kanale IGN na YouTube, z notatką mówiącą, że przedstawia on „jak naprawdę wygląda gra: szybka zmiana scenerii, złowieszcze krajobrazy i wszechobecne poczucie nieuniknionego niebezpieczeństwa, któremu towarzyszy wyjątkowa, gitarowa ścieżka dźwiękowa”.

Obejrzyj teaser zapowiadający S.T.A.L.K.E.R. 2:

Krótki teaser jest prezentowany w rozdzielczości 4K i z pewnością przywodzi na myśl ponure środowisko pierwszej części, zapowiadając, że jest to pierwsze spojrzenie na silnik gry, w przeciwieństwie do dłuższego zwiastuna, który pojawił się tego lata:

Zespół ucichł po tym, jak zapowiedział, że gra jest nadal w fazie rozwoju w 2012 roku, zanim odezwano się ponownie w 2018 roku, obiecując datę premiery na 2021 roku

Nowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2 ma zostać wydana na PC i Xbox Series X / S, z dostępnością od pierwszego dnia w ramach Xbox Game Pass.

źródło: Engadget