Nie działa Ci HBO GO? Nie jesteś sam…

Wieczorem, w Nowy Rok padły serwery HBO GO – użytkownicy sfrustrowani i nie mogą się zalogować do serwisu – serwis będzie jeszcze długo leczył kaca.

Nowy rok dla serwisu HBO GO nie zaczął się najszczęśliwiej, bowiem od godzin popołudniowych w czwartek 1 stycznia 2021 roku użytkownicy zgłaszają problemy z zalogowaniem się do serwisu na jakimkolwiek urządzeniu. Wygląda na to, że dotyczy to wszystkich użytkowników – niestety HBO milczy… Nie byłoby to tak bardzo uciążliwie, jeśli byłby to każdy inny dzień tygodnia pracującego w roku, ale po Sylwestrze minęło już kilka godzin i fajnie byłoby pooglądać filmy i seriale, które serwis przygotował na długi weekend.

⚠️ Aktualizacja 4.01.2021: Jak dostać się do swojego konta HBO GO? Jeśli nie możesz zalogować się dotychczasowymi danymi, spróbuj użyć opcji Zapomniałem hasła i po otrzymaniu wiadomości e-mail, kliknij w link resetu hasła. Ta operacja powinna pomóc w dostępie do serwisu.

Aktualizacja: około godziny 12.00 na profilu HBO Polska pojawiła się informacja o następującej treści: ❌ Status serwisu HBO GO: W tej chwili odnotowujemy problemy techniczne. Część użytkowników może mieć trudności z korzystaniem z naszego serwisu. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Nasz dział techniczny pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Jednak wciąż nie można zalogować się do aplikacji.

Na czym polega problem z logowaniem do HBO GO?

Jak wynika z komentarzy użytkowników na facebookowym profilu HBO GO Polska oraz pod postem o nowej produkcji Doktor Sen (której nikt nie może i tak obejrzeć) – problem polega nie tylko na pierwszorazowym zalogowaniu do serwisu, ale także przy próbie wejścia do aplikacji na dotychczas zalogowanych urządzeniach.

Na przykład jeśli byłeś zalogowany do HBO GO w aplikacji na telewizorze, tablecie lub smartfonie, to z pewnością zostałeś automatycznie wylogowany, a przy próbie zalogowania przez przeglądarkę nie dostaniesz się do swojego konta – pojawia się nieprzyjemny błąd o nieistniejącym użytkowniku lub błędnych danych logowania.

Zrzut ekranu ze strony logowania do HBO GO (błędy i wykrzaczone znaki)

Typ komunikatu, jaki może się pojawic to na przykład: Sprawdź swoją nazwę użytkownika/email oraz hasło (0.1)

Komunikat (0.1) o błędnych danych logowania lub adresie e-mail w serwisie HBO GO
Komunikat (0.1) o błędnych danych logowania lub adresie e-mail w serwisie HBO GO

Cała Polska nie może się zalogować do HBO GO!?

Użytkownicy zgłaszają problemy z logowaniem także w serwisach monitorujących tego typu błędy – od wczoraj zgłoszono kilka tysięcy tego typu problemów.

Awaria HBO GO w Polsce (wykres 1 stycznia 2021 roku)

Na nic zdadzą się także próby przywracania hasła za pomocą opcji „Zapomniałem hasła” – po prostu serwis nie wytrzymał… Według serwisu Downdetector monitorującego bieżące problemy i awarie skala problemu jest spora i dotyczy całego obszaru Polski.

Mapa awarii HBO GO w Polsce (1 stycznia 2021 roku)

Co w takiej sytuacji zrobić?

Niestety pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż serwis zacznie ponownie działać prawidłowo. Szkoda tylko, że w mediach społecznościowych osoby odpowiedzialne za profile milczą i nie próbują nawet uspokoić użytkowników, że wystąpiły problemy techniczne i trwają prace nad przywróceniem prawidłowego działania serwisu…

Użytkownicy nie mogą zrobić nic poza czekaniem, natomiast HBO powinno na przyszłość przewidzieć tego typu sytuacje w swojej komunikacji kryzysowej – nawet w wolny dzień od pracy.

Mam nadzieję, że nawet jeśli HBO nie wystosuje odpowiedniegoo komunikatu, to szybko upora się z problemem. Tylko pojawia się pytanie – po co w takim razie prowadzić profil na Facebooku? Bo jeśli tylko do wystawiania automatycznych postów o nowych produkcjach, to lepiej sobie darować.

źródło: HBO GO Polska