iPhone’y najczęściej aktywowanymi smartfonami w święta w USA

iPhone’y Apple’a były najczęściej aktywowanymi urządzeniami mobilnymi w okresie świat Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych (25-31 grudnia 2019).

TOP 10 urządzeń aktywowanych w USA w okresie 25-31.12.2019 r.
TOP 10 urządzeń aktywowanych w USA w okresie 25-31.12.2019 r.

Z raportu Flurry Analytics wynika, że firma Apple zdeklasowała konkurencję w okresie świątecznym pod względem aktywowanych iPhone’ów, które prawdopodobnie były prezentami pod choinką. Największe udziały w USA miały iPhone 11 oraz iPhone XR, a kolejne siedem w zestawieniu to starsze modele iPhone’ów i iPhone 11 Pro.

Według danych w okresie od Bożego Narodzenia do sylwestra iPhone’y i iPady Apple’a stanowiły około 43% wszystkich aktywacji urządzeń mobilnych w Stanach Zjednoczonych.

Pomimo tego, że urządzenia Samsunga nie pojawiły się w pierwszej dziesiątce, to był on drugim najpopularniejszym producentem urządzeń mobilnych w całym okresie świątecznym w USA, z różnorodnym udziałem tańszych telefonów stanowiących większość jego aktywacji.

Sprawdź także:

Urządzenia Apple’a najczęściej kupowanymi na święta (2017)

W sam dzień Bożego Narodzenia modele iPhone’a zajęły pierwsze dziewięć miejsc pod względem aktywacji. Oznacza to, że wiele iPhone’ów znalazło się pod choinką i były gotowe do rozpakowania.

W ciągu tygodnia świątecznego, flagowy telefon Apple’a iPhone 11 był zaskakująco najpopularniejszym telefonem z 6,2% udziałem. iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max stanowiły w sumie 5,27% udziału. Pozostałe miejsca na liście to długi ogon starszych iPhone’ów, w tym  iPhone XR, iPhone 8, iPhone 7, a nawet iPhone 6 Plus.

Udział producentów urządzeń mobilnych w okresie świątecznym (grudzień 2019 r.)
Udział producentów urządzeń mobilnych w okresie świątecznym (grudzień 2019 r.)

Ten raport dotyczy tylko telefonów i tabletów. Wszystko wskazuje na to, że popyt na AirPodsy i Apple Watche był równie duży! Apple ogłosi oficjalne wyniki kwartalne 28 stycznia 2020 roku. Chociaż firma nie publikuje już liczb sprzedaży jednostkowej, zobaczymy, jak wyglądała sprzedaż Apple’a w kwartale świątecznym i jak wpłynęła na wyniki finansowe.

TOP 10 urządzeń aktywowanych w USA 25 grudnia 2019 r.
TOP 10 urządzeń aktywowanych w USA 25 grudnia 2019 r.

źródła: Flurry Mobile – Apple Sweeps Device Sales During Key U.S. Holiday Week via 9TO5Mac