Jak wyglądają w środku AirPods Max?

Serwis iFixit, znany z rozbierania na części pierwsze najnowszych urządzeń, zaczęło przyglądać się wnętrznościom słuchawek AirPods Max.

Zdjęcie rentgenowskie słuchawek AirPods Max firmy Apple

Nauszne słuchawki bezprzewodowe AirPods Max kosztują aż 2799 zł i z pewnością nie każdy odważy się ich rozkręcić, aby przekonać się, co takiego skrywają w środku. Na szczęście spece z iFixit przyzwyczaili nas do tego, że zabiera się prędzej czy później za demontaż najnowszych urządzeń, aby przekonać się z czego są zbudowane i czy naprawa jest bardzo skomplikowana? Teraz przyszedł czas na słuchawki AirPods Max firmy Apple. Rozebranie ich pozwoliło technikom określić, czy AirPods Max można w jakimkolwiek stopniu naprawić, czy też ich awaria grozi katastrofą i kupą e-śmieci.

Obecnie jest to dopiero początek demontażu, który obejmuje również szybkie prześwietlenie wnętrza słuchawek. Zdjęcie rentgenowskie zapewnia wgląd w ogniwo baterii w każdej słuchawce, magnesy napędzające głośnik z dwoma pierścieniami, magnesy ustawiające, wsporniki mikrofonów i nie tylko.

Specjalistom z iFixit nie było łatwo dostać się do wnętrza AirPods Max i wymagało to przedarcia się przez sporą warstwę kleju. Wewnątrz znajdują się dwie płyty logiczne pełne chipów, które iFixit planuje później zidentyfikować i opisać bardziej szczegółowo.

Jak dotąd nie ma żadnych innych szczegółów dotyczących słuchawek AirPods Max, ponieważ rozkręcanie jest w toku, ale iFixit twierdzi, że wpis zostanie zaktualizowany w nadchodzących dniach i dowiemy się o wiele więcej, w tym jest kilka niespodzianek dla fanów słuchawek.

źródło: iFixit | macRumors