Co ma w środku iPhone 12?

iPhone 12 wyposażony w 5G ma mniejszą baterię niż zeszłoroczny iPhone 11 – zobacz jak zmienił się w środku nowy model iPhone’a.

iPhone 12 i iPhone 12 Pro - w środku (bateria)

Pierwsze dwa modele iPhone’a 12 firmy Apple zaczęły być sprzedawane i oczywiście pracownicy iFixit są zajęci ich rozkładaniem na części. Na stronie serwisu iFixit ujawniono już wystarczająco dużo szczegółów, aby dobrze przyjrzeć się temu, co kyje się pod ekranami nowych flagowców Apple’a. iPhone 12 i iPhone 12 Pro są zaskakująco podobne w środku – tańszy model ma plastikową przekładkę w miejscu, w którym Pro ma teleobiektyw i czujnik LiDAR.

Mają również baterię tego samego rozmiaru, o pojemności 10,78 Wh, czyli nieco mniej niż baterie 11,91 i 11,67 Wh, które firma iFixit opisała w zeszłorocznych iPhone’ach 11 i 11 Pro. Żywotność baterii w iPhonie 12 nie do końca odpowiada jego poprzednikowi i wielkość baterii może być tego wyjaśnienieniem.

Tegoroczne iPhone’y otwierają się po innej stronie i mają znacznie większe płyty główne niż poprzednie modele. Wynika to prawdopodobnie z dodania technologii 5G, która może wpływać na rozmiar baterii, który może się zmieścić w obudowie.

iFixit przesłał już wideo z „rozbierania” nowych iPhone’ów. Jeśli w urządzeniach zostaną znalezione jakieś inne interesujące szczegóły, zaktualizuję ten post, aby Cię o tym poinformować.

Obejrzyj całe wideo:

źródło: iFixit