Koncepcja aplikacji Akcesoria dla urządzeń Apple’a

Przy tak wielu nowych produktach, które wprowadza Apple, firma powinna pomysleć nad tym, aby stworzyć osobną aplikację „Akcesoria”.

Koncepcja aplikacji Akcesoria dla urządzeń firmy Apple

Firma Apple wypuszcza na rynek inteligentne akcesoria w coraz szybszym tempie. Wiele z nich to akcesoria zaprojektowane nie tylko do współpracy z urządzeniami Apple’a. Obecnie firma z Cupertino ma wszędzie dostęp do ustawień i narzędzi do zarządzania akcesoriami. Apple Watch ma własną aplikację do zarządzania, AirPods są zakopane w ustawieniach Bluetooth, a dostosowanie urządzeń peryferyjnych zakopane jest głęboko w aplikacji Ustawienia. Musi być lepsze rozwiązanie i wydaje mi się, że w kolejnej wersji systemu iOS 15 pojawi się oddzielna aplikacja, w której będzie można zarządzać wszystkimi akcesoriami współpracującymi z iPhone’em.

AirPods, HomePod, Apple Watch i nie tylko – w jednym miejscu

Teoretycznie Apple mogłoby w nowym narzędziu zachować podobną strukturę do aplikacji Watch, zapewniając zgodność z innymi akcesoriami, takimi jak bezprzewodowe AirPods, HomePod, Beats czy Magic i innymi peryferyjnymi urządzeniami firmy Apple. Dzięki ujednoliceniu wszystkich akcesoriów w jednej aplikacji użytkownicy mogliby szybko i łatwo znaleźć niezbędne ustawienia, aby jak najlepiej dostosowywać swoje urządzenia.

Mógłby pojawić się także wbudowany widżet podobny do stanu baterii. Nowa aplikacja pozwoliłaby na tworzenie widżetów dla poszczególnych akcesoriów. Każdy widżet mógłby pokazywać nie tylko żywotność baterii akcesorium, ale także stan łączności i rzeczywiste zdjęcia produktów zamiast ikon.

Koncepcja: widget dla aplikacji Akcesoria pod systemem iOS

Główny widok akcesoriów

AirPodsy i Apple Watche posiadają osobne ekrany parowania na iPhonie, gdy trzymamy je w pobliżu. Dzięki aplikacji Akcesoria Apple może ułatwić niektórym użytkownikom parowanie z kompatybilnymi akcesoriami.

Ustawienia w koncepcji aplikacji Akcesoria - główny widok

Wybierz akcesorium Apple do sparowania

Ekran parowania może dostosowywać się do wybranego urządzenia. Więc jeśli chcesz sparować zegarek Apple Watch, otrzymasz tradycyjny ekran, a jeśli chcesz sparować AirPodsy, otrzymasz instrukcje, aby otworzyć etui i nacisnąć przycisk. Aplikacja może nawet zaoferować pomoc i alternatywne metody parowania.

Ekran parowania dostosowujący się do akcesorium

Wszystkie akcesoria Bluetooth firmy Apple synchronizują się na urządzeniach zalogowanych do konta iCloud. Dzięki wprowadzeniu aplikacji Akcesoria można byłoby wyświetlać ich ustawienia na wszystkich urządzeniach zalogowanych do tego samego konta. Na przykład można byłoby przeglądać i edytować ustawienia klawiatury Magic Keyboard na iPadzie, która była pierwotnie sparowana z iMaciem. Apple mogłoby również dodać inteligentne przełączanie urządzeń podobne do AirPodsów, aby urządzenia rozpoznawały, które z nich powinny połączyć z akcesorium.

Koncepcja aplikacji Akcesoria (widok dla słuchawek AirPods i Apple Watch)

Akcesoria, które fizycznie łączą się z iPadem lub iPhonem, mogą również pojawić się w aplikacji. Okładka Magic Keyboard i Apple Pencil miałyby swoje ustawienia przeniesione do aplikacji Akcesoria. Ustawienia osłony Magic Keyboard są teraz tak głęboko zakopane w Ustawieniach.

Apple prawdopodobnie wprowadzi w przyszłości więcej inteligentnych akcesoriów. AirTag to doskonały kandydat do aplikacji z akcesoriami, aby można było dostosowywać ich ustawienia. To samo dotyczy HomePoda i HomePoda mini w odniesieniu do aplikacji Home. Ustawienia pojawią się w Akcesoriach, ale nadal można zobaczyć i używać elementów sterujących odtwarzaniem w aplikacji Dom.

iPad - koncepcja aplikacji Akcesoria

źródło: 9TO5Mac