Signal dodaje szyfrowane połączenia grupowe

Komunikator mobilny Signal ogłosił uruchomienie połączeń grupowych, które podobnie jak wszystko inne na tej platformie, są od teraz w całości szyfrowane.

Szyfrowane wideorozmowy grupowe w komunikatorze Signal

Nowa funkcja komunikatora mobilnego Signal, która opiera się na innych funkcjach czatu grupowego wprowadzonych w październiku, jest już wdrażana w aplikacji mobilnej Signal na Androida i iOS-a. Rozpoczęcie połączenia grupowego w Signalu jest niezwykle łatwe. Teraz po otwarciu czatu grupowego zobaczysz przycisk rozmowy wideo u góry. Po zainicjowaniu rozmowy, grupa otrzyma powiadomienie o rozpoczęciu połączenia. Tak, jakto działa w każdej aplikacji obsługującej rozmowy grupowe.

Połączenia grupowe na Signalu to jedna z wielu funkcji, które zaprojektowano w trosce o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, wykorzystując bibliotekę RingRTC do obsługi szyfrowania połączeń.

Według Signala, połączenia grupowe są obsługiwane tylko w nowych grupach. Jednak starsze grupy zostaną automatycznie zaktualizowane do nowych grup w nadchodzących tygodniach. Kiedy pojawiły się nowe funkcje grupowe, Signal dodał wzmianki, administratorów i uprawnienia grupowe.

Firma podała także, że ​​połączenia grupowe są obecnie ograniczone do pięciu uczestników, ale ma nadzieję wkrótce zwiększyć tę liczbę. Jest to dość ograniczone, jeśli masz dużą grupę znajomych lub rodziny, z którymi chcesz porozmawiać, i jest to znacznie mniejszy kimit niż to, co oferuje Google Meet lub Zoom. Usługi te oferują również pełne szyfrowanie.

Jeśli jesteś już użytkownikiem Signala, dodanie połączeń grupowych sprawia, że ​​usługa jest jeszcze atrakcyjniejsza. Może nie stanowić głównego zagrożenia dla Google Meet ani Zooma, ale ma wiele innych funkcji, które sprawiają, że jest świetną aplikacją do komunikacji – a wszystko jest szyfrowane od początku do końca, więc ma dodatkową zaletę w postaci bezpieczeństwa.

Bezpłatne funkcje rozmów grupowych Signala są dostępne od dziś w aplikacji Androida i iOS-a.

źródło: Signal | XDA Developers