Google Meet trafia do mobilnego Gmaila

Już wkrótce Google Meet pojawi się w aplikacji Gmail na Androida i iOS-a, aby można było jeszcze łatwiej dołączać do spotkań wideo z poziomu skrzynki odbiorczej na smartfonie.

Google Meet w aplikacji mobilnej Gmail na Androida i iOS-a

W maju tego roku Google udostępniło za darmo dla wszystkich swoje narzędzie do wideokonferencji Google Meet. Dzięki niej można dołączać do rozmów wideo z kolegami z pracy czy ze znajomymi. Dzisiaj Google wprowadza Meet do Gmaila na Androida i iOS-a, aby użytkownicy mogli łatwo dołączać do spotkań wideo ze swojej skrzynki odbiorczej na urządzeniach mobilnych.

W najbliższych tygodniach wkrótce wszyscy użytkownicy zauważą nową kartę Meet w aplikacji Gmail na telefonie, w której można będzie zobaczyć zaplanowane spotkania w Kalendarzu Google i łatwo dołączyć do nich jednym dotknięciem.

Na karcie Spotkanie wystarczy wybrać Nowe spotkanie, aby natychmiast rozpocząć spotkanie, uzyskać link do spotkania lub zaplanować spotkanie w Kalendarzu. Po dotknięciu Dołącz za pomocą kodu można dołączyć do udostępnionych dla nas spotkań, wprowadzając kod spotkania.

Jeśli nie chcemy, aby Meet pojawiał się jako karta w aplikacji Gmail, można ją wyłączyć przechodząc do Ustawień z menu hamburgerowego w lewym górnym rogu skrzynki odbiorczej i wybrać Konta, a następnie przewinąć w dół i odznaczyć Meet.Możesz także zapoznać się z oficjalnym przewodnikiem, aby zacząć korzystać z funkcji Meet w Gmailu.

Google Meet w aplikacji mobilnej Gmail (screen)

źródło: Google