Pandemia wciąż służy Zoomowi

W 3Q 2020 roku Zoom Video Communications podwoił swoje przychody z 1Q 2020 roku – jest jednym z największych beneficjentów pandemii COVID-19.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że znaczna część świata wciąż pracuje w domu wykorzystując dobrodziejstwa technologii. Komunikacja i praca zdalna są niewątpliwie najpopularniejszymi formami pozostawania w kontakcie i wykonywania swoich zadań. Oprócz kontaktu ze współpracownikami, komunikatory mobilne wykorzystujemy także do rozmów z bliskimi i przyjaciółmi. Aplikacje do prowadzenia wideokonferencji odnotowały bezprecedensowy wzrost wykorzystania, a Zoom jest jedną z najpopularniejszych dostępnych opcji oferujących darmowe wideorozmowy grupowe z dużą liczbą uczestników.

Przypadki użycia Zooma gwałtownie wzrosły już w pierwszym kwartale, kiedy to firma odnotowała gwałtowny wzrost przychodów i liczby użytkowników na całym świecie. Firma odnotowała 169-procentowy wzrost przychodów w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 kwietnia 2020 roku.

Według poniższego wykresu, przygotowanego przez serwis Statista, przychody Zooma w 3. kwartale wzrosły jeszcze bardziej, przyspieszając i tak już imponujący trend wzrostowy. W kwartale zakończonym 31 października 2020 roku, całkowite przychody firmy zajmującej się wideokonferencjami wyniosły 777 mln USD, czyli o 367% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Przychody komunikatora Zoom od 2019 do 3Q 2020 roku

Firma podniosła również swoje prognozy na czwarty kwartał i cały rok obrotowy, który spodziewa się zakończyć z przychodami w wysokości 2,58 miliarda USD i dochodem operacyjnym w wysokości około 870 milionów USD.

źródło: Zoom | Statista