Snpachat wprowadza nową funkcję Spotlight

Snapchat udoskonalił swoje efemeryczne filmy i wiadomości – teraz firma chce konkurować z TikTokiem, dzięki nowej funkcji Spotlight.

Snapchat Spotlight (Polecane)

Nowa funkcja Spotlight (w języku polskim tłumaczone jako Polecane) pozwoli użytkownikom Snapchata na tworzenie krótkich filmów, które będzie można znaleźć na całej platformie. Jest to nic innego jak filmiki znane z TikToka, tylko że na Snapchacie – podobnie jak najnowsza funkcja Reels na Instagramie. Tego typu filmy są często tworzone wyłącznie w celu rozpowszechnienia się treści w sieci. Spotlight będzie miał własną, dodatkową kartę w Snapchacie. Początkowo polecane są dostępne w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech i Francji, a wkrótce funkcja ma zostać aktywowana w kolejnych krajach.

Filmy Spotlight na Snapchacie mogą mieć do 60 sekund długości, co daje użytkownikom dużą swobodę kreatywności. Tak upublicznione treści nie będą mogły być komentowane przez innych użytkowników. Aby zachęcić użytkowników do regularnego publikowania postów, Snapchat zapowiedział, że każdego dnia podzieli 1 milion dolarów między najpopularniejszymi twórcami na platformie!

Opracowaliśmy polecane, aby zapewnić naszej społeczności rozrywkę i jednocześnie przestrzegać wartości Snapchata, a przede wszystkim dbać o dobre samopoczucie użytkowników. Treści trafiające do polecanych są moderowane, a funkcja publicznego komentowania ich jest wyłączona.

Nie musisz koniecznie mieć dużej liczby obserwujących, aby zarabiać pieniądze – Twój film musi być tylko popularny, abyś mógł zarobić. Snapchat określa popularność poprzez unikalne wyświetlenia, więc jeśli nowe oczy oglądają Twoje treści, masz szansę zarobić część puli Snapchata o łacznej wartości 1 miliona dolarów.

Każdy kanał Spotlight będzie wyglądał inaczej. Algorytm Snapchata pokaże Ci treści na podstawie tego, co oglądałeś w przeszłości i jak długo je oglądałeś. Nie różni się zbytnio od TikToka i Reels, więc doświadczenie będzie w dużej mierze takie samo. Oczywiście uzyskasz dostęp do wszystkich unikalnych funkcji Snapchata, obiektywów i innych narzędzi do tworzenia filmików.

Snapchat pierwotnie wywołał szał wprowadzając Stories. Wraz z ewolucją rynku TikTok jest teraz królem, a Snapchat wyraźnie potwierdza tę popularność wprowadzając Spotlight. Żółty gigant mediów społecznościowych powiedział, że będzie rozwijał Spotlight w oparciu o opinie użytkowników.

źródło: Snap