Tryb Cure Mode w Plague Inc. za darmo do zakończenia pandemii

Zapowiedziana w marcu aktualizacja gry mobilnej Plague Inc. o nazwie „The Cure” jest już dostępna na iOS-a i Androida.

Plague Inc. — Cure Mode

Nowy tryb Cure Mode w grze Plague Inc. odwraca zwykłą pętlę rozgrywki, w której projektujesz wirusa, który ma zniszczyć rasę ludzką. Zamiast tego trzeba będzie wdrożyć środki, takie jak śledzenie umów, podczas gdy zespoły naukowców będą pracować nad szczepionką. Deweloper Ndemic Creations współpracował z ekspertami z organizacji takich jak Światowa Organizacja Zdrowia i Globalna Sieć Alertów i Reagowania na Wybuch Epidemii, aby tryb ten był realistycznym odzwierciedleniem pracy włożonej w powstrzymanie globalnej pandemii.

Studio zauważa, że ​​Plague Inc. „nie jest symulacją naukową”. Mimo to naukowcy uważają, że The Cure będzie pomocnym narzędziem do nauki. Dyrektor generalny CEPI Richard Hatchett zauważa, że gry takie jak Plague Inc: The Cure stanowią niezwykle ważne medium edukacji i świadomości społecznej, które można wykorzystać do pokazania światu kroków niezbędnych do rozwiązania podobnych globalnych zagrożeń dla zdrowia i związanych z nimi złożoności.

https://youtu.be/ok1hNFT_wwE

Ndemic Creations twierdzi, że Plague Inc: The Cure będzie można pobrać za darmo, dopóki COVID-19 nie znajdzie się pod kontrolą. Aktualizacja pojawi się na PC i konsolach „wkrótce”.

Grę pobierzesz ze sklepów App Store (2,99 zł) i Google Play (bezpłatnie):

źródło: Engadget