Mudita Pure zwycięzcą German Design Award 2021

Mudita Pure — pierwszy, polski telefon z ultraniskim SAR, znalazł się wśród laureatów nagrody German Design Award 2021!

German Design Award 2021 — Mudita Pure

Dzięki wyjątkowemu, minimalistycznemu desingowi, inspirowanemu japońskimi i skandynawskimi tradycjami projektowymi, łączącymi estetykę zen z naturą, telefon Mudita Pure został wyróżniony i nagrodzony prestiżową nagrodą German Design Award 2021. Telefon Mudita Pure otrzymał nagrodę German Design Award 2021 w kategorii Doskonały Design Produktu – Komputer i Komunikacja (ang. Excellent Product Design – Computer and Communication), przyznawaną przez Niemiecką Radę ds. Wzornictwa. Lista zwycięzców została oficjalnie ogłoszona w tym tygodniu. Nagroda zostanie przekazana podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród w lutym 2021r.

Jury wydało następujące oświadczenie dotyczące nagrody przyznanej dla Mudita Pure:

Pozornie minimalistyczny i nowoczesny, Mudita Pure jest przyjemnym dla oka telefonem komórkowym, dbający o dobre samopoczucie użytkownika, który bardzo kojarzy się z filozofią zen. Kolor Pebble Grey i harmonizujący wyświetlacz łączą się ze znanymi elementami sterującymi. Funkcjonalność została celowo ograniczona do najistotniejszych usług, a mimo to telefon spełnia wszystkie ważne współczesne potrzeby komunikacyjne.

German Design Award jest jedną z najbardziej renomowanych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie i cieszy się doskonałą opinią, daleko wykraczającą poza krąg ekspertów. Uczestnictwo w konkursie podkreśla zaangażowanie firm i projektantów w dążeniu do doskonałości. 

Nagrody są przyznawane tylko projektom, które reprezentują pionierski wkład w niemiecki i międzynarodowy krajobraz projektowania. Gwarantuje to wysoko cenione, międzynarodowe Jury. German Design Award identyfikuje i prezentuje unikalne trendy w projektowaniu.

Niemiecka Rada ds. Wzornictwa (ang. German Design Council) to jedno z wiodących na świecie centrów kompetencji w zakresie projektowania. Utworzona przez niemiecki parlament i sponsorowana przez niemiecki przemysł, od ponad 60 lat, wspiera firmy we wszystkich kwestiach związanych z rozwojem marek i ich stylistyki.

źródło: Mudita Pure | German Design Award