Na świecie jest już 1 miliard aktywnych iPhone’ów

Apple osiągnęło kolejny kamień milowy – aż 1 miliard aktywnych użytkowników iPhone’ów na świecie w 2020 roku.

Liczba aktywnych iPhone'ów (2008-2020)'

Platforma Above Avalon, która śledzi wyniki Apple’a na rynku smartfonów od czasu wprowadzenia pierwszego iPhone’a w 2008 roku twierdzi, że w 2020 roku firma z Cupertino osiągnęła magiczną liczbę 1 miliarda aktywnych iPhone’ów. Jednocześnie dane wskazują, że tempo wzrostu liczby aktywnych iPhone’ów zwolniło z powodu dużej penetracji smartfonów. W ciągu ostatnich trzech lat iPhone również zyskuje mniejszą liczbę nowych użytkowników, a w 2020 roku oczekuje się, że w 80% będzie to aktualizacja starszego iPhone’a, a tylko jeden na pięć telefonów znajdzie się w rękach nowego użytkownika.

Chociaż sprzedaż spadła dwukrotnie (pierwszy raz po okresie wakacyjnym w 2015 roku, a drugi po okresie wakacyjnym w 2018 roku), Szacuje się, że Apple zdoła osiągnąć prawie 250 mln sprzedaży w 4. kwartale 2021 r. – obecnie jest to około 200 mln.

Aby Apple mogło utrzymać sprzedaż na wysokim poziomie, firma musi skoncentrować się na „przesuwaniu granic technologii aparatów”, „zwiększaniu wartości wynikającej z posiadania iPhone’a” i „zwiększaniu liczby ról obsługiwanych przez iPhone’a”.

Above Avalon prognozuje także, że chociaż iPhone pomógł firmie Apple przyciągnąć 1 mld aktywnych użytkowników, to Apple Watch pomoże firmie osiągnąć aż 2 miliardy użytkowników.

źródło: Above Abalon – A Billion iPhone Users