Ta mapa pokazuje, gdzie i kiedy odbywają się Strajki Kobiet 2020

W Mapach Google pojawiła się mapa stworzona przez internautów, która pokazuje lokalizacje i terminy tegorocznych Strajków Kobiet.

Mapa Google – Strajk Kobiet 2020

W aplikacji Mapy Google, na specjalnie przygotowanej przez internautów mapie Strajk Kobiet 2020, możesz sprawdzić gdzie i kiedy odbędą się lub były zorganizowane protesty w ramach Strajku Kobiet 2020. Na mapie zaznaczone są lokalizacje w Polsce i za granicą. Znajdują się na niej miasta w Europie a także w Stanach Zjednoczonych, w których organizowane są marsze protestacyjne przeciwko wydanemu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczeniu w sprawie obowiązującemu od 30 lat w Polsce prawu aborcyjnemu.

Dzisiaj w naszym kraju odbywają się liczne manifestacje nawet setek tysięcy osób, które nie chcą zaostrzenia prawa aborcyjnego i postulują za prawem kobiet, aby mogły decydować tak jak dotychczas.

Skala protestów w naszym kraju jest ogromna, co doskonale widać na poniższej mapie, która jest cały czas aktualizowana przez internautów. Zaznaczone na niej dokładne miejsca, daty i czas mają ułatwić protestującym się zorganizować.

Na mapie znajduje się także legenda, dzięki której można zorientować się, które protesty już się odbyły, a które dopiero są zapowiedziane. Mapę STRAJK KOBIET 2020 można przeglądać zarówno w przeglądarce internetowej jak i w aplikacji mobilnej Mapy Google na smartfonach z systemami iOS i Android.

Poniżej interaktywna mapa z zaznaczonymi miejscami demonstracji:

Legenda mapy Strajk Kobiet 2020 (Mapy Google)

źródło: Strajk Kobiet